Nowe oblicze ulicy Sienkiewicza [VIDEO]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Nowe oblicze ulicy Sienkiewicza [VIDEO]

Aż 11 milionów złotych, z czego 5,5 miliona złotych z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych, 640 metrów nowej jezdni, 1280 metrów chodników, 80 miejsc parkingowych i cztery skrzyżowania. Te liczby robią wrażenie! A nie mniejsze robi to, czego dotyczą – ulica Sienkiewicza po kapitalnym remoncie jest już oddana do użytku i prezentuje się imponująco.

131980108 1347267965618723 5088782407804510266 o 1024x709 - Nowe oblicze ulicy Sienkiewicza [VIDEO]

To było gigantyczne przedsięwzięcie. Mieszcząca się w centrum miasta ulica Sienkiewicza jest drogą powiatową, dlatego została zrealizowana wspólnymi siłami przez Gminę Wadowice, której wkład finansowy w ten projekt wyniósł 3,5 miliona złotych, i Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Trwająca od 2019 roku inwestycja obejmowała swym zakresem ogrom prac nie tylko naziemnych, ale również tych głęboko pod powierzchnią. Wykonawca, firma Strabag, miał do przeprowadzenia m.in. przebudowę sieci elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych, ale też gruntowną modernizację przebiegającej tędy głównej magistrali wodociągowo-kanalizacyjnej miasta. Prace prowadzone były na głębokości nawet 12 metrów!

Projekt zakładał wprowadzenie licznych udogodnień. Wzdłuż odnowionej na całej długości 640 metrów jezdni powstały po obu stronach nowe chodniki, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci, uczęszczających do mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza Szkoły Podstawowej nr 2. Z myślą o nich, przejście dla pieszych przy szkole zostało poszerzone i wyniesione. Naprzeciwko szkoły powstała zatoka autobusowa. Na całej długości ulicy pojawiło się ponad 80 miejsc parkingowych, w tym miejsca dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Ta część Wadowic zmieniła się nie do poznania. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli korzystać z nowej infrastruktury, a nasze miasto prezentowało się jak najpiękniej –  – mówi Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Przebudowie ulicy Sienkiewicza towarzyszy druga, blisko dwumilionowa inwestycja, jaką jest budowa największego w gminie parkingu na około 130 miejsc postojowych przy tzw. „starej rzeźni, z systemem liczenia wolnych miejsc i miejscami dla rowerów. Jej zakończenie już wkrótce!

Wprowadzono: 23 grudnia 2020