Nowe perony w Wadowicach czekają na podróżnych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Nowe perony w Wadowicach czekają na podróżnych

Jest ich dwa. Oba mierzą 150 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 0,76 wysokości. Na wyposażeniu mają wiaty, ławki, kosze na śmieci, gabloty informacyjne oraz oświetlenie. Wszystko będzie łatwo dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami. A mowa, oczywiście, o dwóch nowych peronach kolejowych, które pojawiły się na trasie Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Andrychów.

DSC 1348 1024x727 - Nowe perony w Wadowicach czekają na podróżnych

Wspomniane przystanki stanęły w Choczni, gdzie zmodernizowana została istniejąca stacja, oraz w Wadowicach przy osiedlu Podhalanin. Tam dobiega końca budowa zupełnie nowego peronu.

„Budowa peronów dobiega powoli końca. Przystanek przy osiedlu Podhalanin czeka już tylko na odbiór. W Choczni trzeba jeszcze wybudować drogi dojazdowe – wyjaśnia Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Łączny koszt obu inwestycji to blisko 2 miliony złotych. Nowa infrastruktura z pewnością przyczyni się do większego dostępu do kolei m.in. dla przyszłych mieszkańców powstającego osiedla.

Budowa i przebudowa przystanków jest częścią największej w historii inwestycji rządowej w naszej gminie, czyli modernizacji linii kolejowej 117. Jej koszt to prawie 130 milionów złotych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Polskich Linii Kolejowych.

Wprowadzono: 8 stycznia 2021

-