Nowe wydawnictwa Informacji Turystycznej w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Nowe wydawnictwa Informacji Turystycznej w Wadowicach

Informacja Turystyczna Gminy Wadowice przygotowała dla turystów i mieszkańców nowe wydawnictwa informacyjno-promocyjne, aby ułatwić zwiedzanie Wadowic i okolic oraz przybliżyć historię naszego wyjątkowego regionu: folder „Wadowice – tu wszystko się zaczęło”, mapę turystyczną regionu wraz z planem Wadowic „Wadowice i okolice”, małą mapę atrakcji turystycznych w regionie „Wadowice i okolice” oraz przewodnik po kościele – Sanktuarium św. Józefa przy Klasztorze Karmelitów Bosych.

 

W publikacji „Wadowice – tu wszystko się zaczęło” zapraszamy do zapoznania się z dziejami Wadowic w nawiązaniu do galicyjskiej przeszłości oraz postaci przyszłego papieża Jana Pawła II. Zachęcamy do aktywnego i rodzinnego spędzania czasu na szlakach Beskidu Małego czy w kajakach na Skawie. Na czas relaksu zapraszamy do zapoznania się z interesującymi zbiorami m.in. w izbach regionalnych  czy prywatnych muzeach. Naszą podróż po mieście i okolicy ułatwią zamieszczone w folderze liczne plany i mapy.

Mapa turystyczna regionu wraz z planem Wadowic „Wadowice i okolice” została przygotowana z myślą o miłośnikach pieszych i rowerowych wycieczek oraz zainteresowanych dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu. Mapie topograficznej towarzyszą opisy oraz zdjęcia miejsc i obiektów wartych odwiedzenia.

Mała mapa „Wadowice i okolice” w przystępny sposób pokazuje i przybliża nam atrakcje turystyczne w regionie. Jej atutem są miniatury obiektów, które wraz z opisami zachęcają do odwiedzenia tych miejsc.

Do tej pory wśród wydawnictw poświęconych zabytkom sakralnym na terenie Wadowic znajdował się plan bazyliki Ofiarowania NMP. W ślad za wzrastającym zainteresowaniem wadowickim „Karmelem” przygotowaliśmy przewodnik po kościele – Sanktuarium św. Józefa przy Klasztorze Karmelitów Bosych, który w przystępny sposób przybliża historię świątyni przyklasztornej na „Górce” oraz przedstawia jej związki z Karolem Wojtyłą – św. Janem Pawłem.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi publikacjami!

Publikacje w języku polskim i angielskim można otrzymać bezpłatnie w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach ul. Kościelna 4 lub pobrać z naszej strony internetowej: https://www.it.wadowice.pl/do-pobrania/wydawnictwa.html

Wprowadzono: 19 grudnia 2019