Nowe wydawnictwo Gminy Wadowice z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Nowe wydawnictwo Gminy Wadowice z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

publikacja o JP2 na 100. 300x225 - Nowe wydawnictwo Gminy Wadowice z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W najbliższą niedzielę (11 października br.) będziemy obchodzić XX dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Na ten dzień Referat Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach zaplanował promocję wyjątkowej publikacji: „Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Urodziłem się w Wadowicach 1920 – 2020” z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Wydawnictwo ma na celu przybliżyć miejsca związane z Papieżem w Wadowicach i okolicy. W rodzinnym mieście spędził pierwsze 18 lat życia, a więc dzieciństwo i młodość. To wadowickie środowisko było tym, które miało na Niego największy wpływ. Jak sam po latach wspominał:

„Zawsze mocno związany z miastem mojego dzieciństwa i wczesnej młodości, z miastem które mi dużo, bardzo dużo dało. Mam wrażenie, że więcej niżby dać mógł Kraków. Oddech miasta i oddech ziemi, pewna prostolinijność w sposobie myślenia i niewątpliwy fundament kultury”.

Niniejsza publikacja jest swego rodzaju wędrówką po miejscach bliskich Świętemu z Wadowic. To sentymentalna podróż do czasów, gdzie urodził się i wzrastał Karol Wojtyła. Wydawnictwo prezentuje również historie rodzinne Wojtyłów oraz sylwetki postaci, które ukształtowały przyszłego papieża.

Zainteresowani znajdą w nim ciekawostki z historii Wadowic oraz archiwalne fotografie dokumentujące życie św. Jana Pawła II. Bezpłatną publikację, która ukazała się w języku polskim, angielskim i włoskim, można otrzymać w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach ul. Kościelna 4 lub pobrać ze strony it.wadowice.pl

Wprowadzono: 9 października 2020

-