Nowy i piękny kompleks sportowy dla gminnych dzieciaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Nowy i piękny kompleks sportowy dla gminnych dzieciaków

22 września 2018 roku w Stanisławiu Górnym odbył się Piknik Rodzinny z udziałem dzieci i rodziców z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz zaproszonych gości. Impreza miała miejsce z okazji otwarcia kompleksu sportowego przy szkole.

Wybiła godzina 15:00 w sobotnie popołudnie. Na ten dzień czekali wszyscy: dzieci wraz z rodzicami oraz nauczyciele, jak również  zaproszeni goście, a wśród nich m.in. senator RP Andrzej Pająk, burmistrz Wadowic Dr Mateusz Klinowski wraz z wiceburmistrzynią Ewą Całus, czy radni Gminy Wadowice. To właśnie tego dnia  nastąpiło oficjalne otwarcie nowo powstałego kompleksu rekreacyjno-sportowego przy szkole SPSK W Stanisławiu  Górnym.

Imprezę rozpoczął występ utalentowanych dzieci z gimnazjum oraz pokaz sportowych gier zaprezentowany przez szkolną drużynę na całkowicie nowym boisku do gry. Radna Dorota Balak serdecznie przywitała wszystkich gości   oraz poprosiła o zabranie głosu kilku z nich.
I tak:  burmistrz Wadowic podziękował zaangażowanym pracownikom za trud i wytrwałość w dążeniu do powstania kompleksu, ale przede wszystkim wspólnie z wiceburmistrzynią Ewą Całus wyrazili wdzięczność radnej Dorocie Balak za jej wkład w powstanie kompleksu, który niewątpliwie był ogromny. Na środku przemówiło jeszcze kilka osób, m.in Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pani Maria Chodkiewicz czy senator Andrzej Pająk.  Następnie przyszedł czas na wspólne przecięcie wstęgi i poczęstunek!

Szkoła otrzymała z rąk gości wiele prezentów, które posłużą uczniom i nauczycielom przez lata. Po oficjalnej części goście mieli chwilę czasu na zjedzenie pysznych potraw z grilla. O godzinie 16:00 odbył się pokaz spektaklu „Czarny Orzeł”, który przyciągnął uwagę tłumów. Równocześnie od 16:00 w specjalnej strefie dzieci mogły brać udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez Fundację EKO.

Cała impreza została zorganizowana właśnie dla nich – dla dzieciaków! Stąd też przez cały czas najmłodsi mieli okazję przejechać się darmową retro ciuchcią. Dla głodomorów przygotowano przepyszny popcorn oraz watę cukrową. Warto wspomnieć, iż podczas imprezy można było wziąć udział w specjalnych grach edukacyjnych, które przygotowała Straż Miejska z Wadowic.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólną zabawę.

Wprowadzono: 24 września 2018