O historii sportu z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / O historii sportu z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim, który przedstawi historię lokalnego sportu.

O historii sportu z dr. hab. Andrzejem Nowakowskim Prelekcja zostanie wygłoszona 24 listopada, o godz. 17:00, w sali konferencyjno-wystawienniczej (ul. Legionów 1). Spotkaniu będzie towarzyszyć promocja książki „Szkice z dziejów sportu w Wadowicach i Ziemi Wadowickiej”, napisanej pod redakcją dr. hab. Nowakowskiego i dr. Jacka Kulpińskiego.

Promowane wydawnictwo dzieli się na trzy działy. Pierwsza część poświęcona jest sprawom związanym z ruchem sokolim. Druga nawiązuje do historii kilku dyscyplin sportu uprawianych w Wadowicach i okolicy, a trzecia porusza tematy związane ze sportem kalwaryjskim, nawiązując do 400-lecia pierwszej lokacji miasta w 1617 r. W pracy znajdują się fotografie wybranych obiektów i osób związanych z historią sportu w Wadowicach i powiecie wadowickim. Książkę będzie można nabyć podczas piątkowego spotkania.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 20 listopada 2017