Obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w 3D!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w 3D!

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl filmów, w którym będzie można obejrzeć 20 najwspanialszych obiektów Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce „od podszewki”, czyli zeskanowanych laserowo w 3D i zaprezentowanych w formie animacji.

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce to nieodłączny krajobraz naszego regionu. Aby te zabytki mogły zostać z nami na zawsze zostały uwiecznione skanerem 3D, który w każdym centymetrze odwzorował te wspaniałe budowle.

#Odcinek 1:

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce- Pomnik Historii

Zaczynamy od Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce- jedynego zachowanego do dzisiaj i najstarszego drewnianego kościoła Górnej Orawy, który kilka dni temu został ogłoszony przez Prezydenta RP Pomnikiem Historii, dołączając tym do prestiżowego grona ponad 100 najcenniejszych zabytków w naszym kraju.

Kolejne obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w odsłonie 3D prezentowane będą w każdy wtorek i piątek o godz. 10:00 na Facebooku Szlaku Architektury Drewnianej / Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz na kanale YouTube MOT.

Logo Malopolska - Obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w 3D!

Wprowadzono: 26 kwietnia 2021

-