Od 1 września nowa trasa miejskiego busa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Od 1 września nowa trasa miejskiego busa

rozkład info

Z dniem 1 września zmianie ulega trasa kursowania bezpłatnego busa komunikacji miejskiej. Teraz za darmo będzie można dojechać m.in. na os. Pod Skarpą. Rozkład jazdy obowiązuje do 31 grudnia 2016 roku.

Małe busy miejskie będą krążyć po mieście rozwożąc mieszkańców z centrum i dworca po osiedlach, a następnie z osiedli zwożąc ich do centrum – na pl. Kościuszki i dworzec. W ten sposób z głównych przystanków w mieście można będzie dostać się na główne osiedla i do dużych szkół (licea powiatowe), a z osiedli np. do przychodni zdrowia. Takich rozwiązań w mieście jeszcze nie było.

Rozkład jazdy dworzec autobusowy

Głównym centrum komunikacji miejskiej będzie pl. Kościuszki, więc lokalni przedsiębiorcy również powinni być zadowoleni, miasto bowiem będzie na pl. Kościuszki dostarczać strumień mieszkańców, a więc również ich klientów. Do końca roku będzie to kosztowało Gminę Wadowice ok. 55 tys. zł.

Miejski bus będzie się zatrzymywał na 10 istniejących przystankach w mieście. Na każdym pojawi się godzinowy rozkład jazdy. Bus kursować będzie od poniedziałku do soboty wykonując pętlę z dworca autobusowego przez ul. Lwowską, Putka, Zegadłowicza, Niwy, Al. Wolności, Karmelicką, Plac Kościuszki, Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego, Al. Wojska Polskiego i Piłsudskiego.

Poniżej rozkład jazdy do pobrania.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 31 sierpnia 2016