Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Wadowic – Bartosz Kaliński.

W regionie konkurują ze sobą: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi, Fundacja Jowisz, Ochotnicza Straż Pożarna – Maków Podhalański Dolny.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Wadowic i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi

Wychowankowie OREW Tarrnawa Górna to dzieci z wielorakom niepełnosprawnością (ruchową i intelektualną). Oczywiście jak każde dzieci są zainteresowani światem i zachodzącymi w nim zmianami, lecz poprzez ograniczone możliwości poznawcze nie są w stanie odbierać świata takim jaki jest. Dzięki zakupionym pomocą do Metody Snoezelen – doświadczanie świata będą mogli zdobywać nowe doznania poprzez dotyk, słuch i wzrok, a lokalna społeczność pozna ich potrzeby.

  • Fundacja Jowisz – Wadowice

Celem projektu jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym skorzystania z nieodpłatnej, atrakcyjnej oraz przyjemnej hipoterapii (terapia z końmi). Projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć hipoterapii dla osób niepełnosprawnych i przyczyni się do poprawy stanu fizycznego i psychicznego, a także poprawi ruchomość stawów oraz kręgosłupa. Projekt pozwoli także na podniesienie świadomości społecznej na temat pożytku jaki niesie hipoterapia.

  • Ochotnicza Straż Pożarna – Maków Podhalański Dolny

W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl szkoleń i prelekcji z użyciem defibratora. Zajęcia mają a celu zwiększenie świadomości ratowanie życia w momencie utraty krążenia. Dzięki nim uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości ratując komuś życie. Pogłębienie edukacji spowoduje wzrost świadomości na temat zagrożeń, umocni wrażliwość dzieci oraz młodzieży na pomoc bliźniemu, oraz przyśpieszy reakcję w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Wprowadzono: 21 stycznia 2019