Odkryj na nowo Wadowice z Karolem Wojtyłą

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Odkryj na nowo Wadowice z Karolem Wojtyłą

Wadowice z Karolem Wojtyłą

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Wydział Promocji Gminy Wadowice wraz z Muzeum Miejskim, Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej oraz Fundacją Miejsc i Ludzi Aktywnych opracował quest pt. „Wadowice z Karolem Wojtyłą”. Dla niewtajemniczonych – Questing to metoda odkrywania dziedzictwa polegającą na tworzeniu nieoznakowanych szlaków (questów) w terenie, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach, zawierających zagadki. Każdy quest prowadzi do miejsca ukrycia skarbu – skrzynki / pudełka z pieczątką, której odbicie na ulotce potwierdza przejście całego questu i rozwiązanie zagadki.

Zachęcamy do odkrycia Wadowic na nowo, dzięki metodzie questu. Zwiedzanie papieskiego miasta nabierze nowego znaczenia, bo towarzyszem naszej wędrówki będzie nie kto inny jak sam Karol Wojtyła.

Broszury z treścią questu znajdziecie w Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 4. Dostępne są również w wersji angielskiej – szczególnie polecane dla pielgrzymów odwiedzających nasze miasto w czasie ŚDM.

Wprowadzono: 27 lipca 2016

-