[OGŁOSZENIE] Odkryjmy razem smaki Ziemi Wadowickiej!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / [OGŁOSZENIE] Odkryjmy razem smaki Ziemi Wadowickiej!

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia wadowickiego zeszytu kulinarnego. Pragniemy przypomnieć smaki Ziemi Wadowickiej, gdzie królowały tradycyjne potrawy przyrządzane na różne okoliczności dnia codziennego jak i święta. To jak mocno wpisane są one w nasze dziedzictwo świadczy fakt, iż od ich nazw określano mieszkańców danych miejscowości. Stąd wadowiccy flacorze, andrychowscy plackorze, kalwaryjscy ogórcorze, czy choczeńscy królicorze.

Nasze dziedzictwo kulinarne jest również wyzwaniem dla współczesnej kuchni, która łączy tradycję  z nowoczesnością. Dlatego chcielibyśmy odkryć, obok tych tradycyjnych, współczesne smaki Wadowic!

Zachęcamy do współtworzenia kulinarnej publikacji zarówno restauratorów, koła gospodyń wiejskich, lokalnych producentów jak i mieszkańców gminy. Proponujemy Państwu możliwość zaprezentowania swoich specjałów, promujących bogactwo ziemi wadowickiej, opartych na tradycji jak i nowoczesnych rozwiązaniach. Chcielibyśmy pokazać zarówno gotowy produkt jak i proces jego przygotowania.

Wydawnictwo ma w przystępny sposób opisać i zachęcić mieszkańców oraz turystów do skosztowania i przyrządzania lokalnych przysmaków. Będzie również promować bogactwo kulinarne Ziemi Wadowickiej poprzez wskazanie miejsca czy producenta, u którego można nabyć lokalne produkty. Jednocześnie kierujemy do Państwa ofertę współpracy w celu partycypacji w kosztach wydania wadowickiego zeszytu kulinarnego. Koszt udziału w projekcie uzależniony jest od liczby zgłoszeń.

Publikacja w wersji polskiej i angielskiej będzie bezpłatnie dystrybuowana w Urzędzie Miejskim  w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Informacji Turystycznej oraz na targach turystycznych i spotkaniach branżowych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biurem Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 4 w Wadowicach, tel. +48 33 873 23 65, email: biuro@it.wadowice.pl.

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 3 marca 2017r. (piątek).

Wprowadzono: 17 lutego 2017