OSP z Gminy Wadowice zaopatrzone w nowoczesny sprzęt

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Zarządzania Kryzysowego / OSP z Gminy Wadowice zaopatrzone w nowoczesny sprzęt

W ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” w miniony czwartek (10.10) w OSP w Kaczynie pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wadowice otrzymało sprzęt pożarniczy zakupiony z budżetu Gminy Wadowice i Województwa Małopolskiego.

Na uroczystość przybyli Radni Sejmiku Małopolskiego: Filip Kaczyński i Rafał Stuglik, Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz oraz  bryg. Jerzy Leśniakiewicz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach. Spotkanie poprowadziła Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Wadowicach Beata Mamcarczyk. W rezultacie poszczególne jednostki zaopatrzone zostały w następujący sprzęt: motopompa pożarnicza trafiła do OSP Ponikiew, pilarka ratownicza  do OSP Stanisław Górny i OSP Wadowice, miernik wielogazowy  do OSP Wadowice, akumulatorowy maszt oświetleniowy LED  trafił do OSP Ponikiew, o radiotelefon z mikrofonogłośnikiem (w zestawie) wzbogaciły się jednostki z OSP Gorzeń Dolny i OSP Kaczyna.

Środki z budżetu Gminy Wadowice przeznaczone na realizację konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” to kwota: 12 417,00 zł.

Środki z budżetu Województwa Małopolskiego przeznaczone na realizację konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” to kwota : 11 083,00 zł.

Łączny koszt zadania : 23 500,00 zł brutto

Jednocześnie oddano do użytku wyremontowaną strażnicę w Kaczynie. Prace modernizacyjne polegały na wykonaniu termoizolacji budynku, malowaniu elewacji, ułożeniu kostki brukowej wokół strażnicy, wymianie okien i parapetów oraz drzwi do kotłowni. Łączny koszt przedsięwzięcia to 90 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu Gminy Wadowice.

To już kolejna inwestycja w tej Ochotniczej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku jednostka otrzymała z Gminy Wadowice 50 tys. zł. Fundusze te pozwoliły na wykonanie modernizacji budynku OSP w zakresie:  wymiany stolarki drzwiowej i okiennej, renowacji parkietu, malowania ścian, remontu kominów, remontu wieży oraz wymiany spustów rynnowych.

Wprowadzono: 11 października 2019