Owacje na stojąco dla Capelli Cracoviensis

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Owacje na stojąco dla Capelli Cracoviensis

W niedzielę 2 kwietnia Wadowice uczciły rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach odbył się wyjątkowy koncert.

Przed wypełnioną po brzegi salą wystąpiła Capella Cracoviensis z programem : Heinrich Ignaz Franz von Biber „Sonaty misteryjne & Passacaglia” . Sonaty misteryjne nazywane są również Sonatami różańcowymi – to cykl 15 sonat obejmujących 15 utworów odpowiednio od życia Jezusa do koronacji Marii Dziewicy. Sonaty zostały skomponowane w roku 1676 na zamówienie Księcia Arcybiskupa  Salsburga na odbywające się w październiku nabożeństwa różańcowe. Zbiór kończy Passagalia (Passacaglia) na skrzypce solo.

Na skrzypcach solo zagrał fenomenalny Robert Bachara – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (z wyróżnieniem), doktor sztuk muzycznych, obecnie zatrudniony na uczelni wrocławskiej. Na wiolonczeli piccolo zagrała Teresa Kaminska, na teorbie i gitarze barokowej Andreas Arend a na organach Jan Tomasz Adamus.

Owacje na stojąco, mimo dwu i półgodzinnego programu!

Organizatorami koncertu byli Capella Cracoviensis oraz Gmina Wadowice.

Wprowadzono: 3 kwietnia 2017