Paczka dla Bohatera

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Paczka dla Bohatera

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” jest inicjatywą społeczną działającą już od 8 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski.  Przedsięwzięcie to ma na celu wsparcie materialne i duchowe kombatantów.  Po raz trzeci odwiedzimy także kombatantów z Wadowic i okolic.

Nasze działania polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek kombatantom i weteranom II wojny światowej, podziemia niepodległościowego oraz osobom represjonowanym w okresie PRL. Akcja ta nie ma na celu tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie jest wciąż żywa. Jako stowarzyszenie organizujemy także cykliczne wyjazdy na tygodniowe turnusy rehabilitacyjno – wypoczynkowe znane pod nazwą Ferii i Wakacji dla Bohatera.

W ramach akcji VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohaterach zbieramy produkty spożywcze o długim terminie przydatności, chemiczne, artykuły drogeryjne, ale potrzebujemy kartonów do pakowania paczek, papieru do pakowania, wstążek… Najmłodsi mogą przygotować kartki świąteczne z życzeniami lub inne ozdoby.

Zbiórka trwa do 14 grudnia (piątek). Osoby, które są chętne, aby przekazać dary na rzecz VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera proszone są o kontakt z koordynatorem, dane zamieszczone poniżej. Zachęcamy także szkoły do włączenia się w akcję.

Koordynator: Marta Muranowicz
nr tel. 787 762 115 
e-mail: marta14muranowicz@gmail.co
https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/

Wprowadzono: 7 grudnia 2018