Piękny gest zdobywców GOLA. Oddali nagrodę pieniężną na szczytny cel!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Piękny gest zdobywców GOLA. Oddali nagrodę pieniężną na szczytny cel!

Podczas finałów GOLA na orliku było dosłownie wszystko. Burze z piorunami, ciężka kontuzja czołowego piłkarza i dramaturgia do ostatnich sekund. Po burzy zawsze wychodzi jednak słońce. GOLA i puchar Burmistrza Wadowic zdobyli piłkarze Sigmadruk, którzy przekazali nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla pogorzelców z Nowej Białej!

DSC 4731 1024x616 - Piękny gest zdobywców GOLA. Oddali nagrodę pieniężną na szczytny cel!

Zacznijmy jednak od półfinałów, które zostały rozegrane we wtorek (22.06). Oba trzymały nas napięciu i stały na bardzo wysokim poziomie.

Ostatecznie do wielkiego finału awansowały ekipy Sigmadruk i Całkiem Nova, a drużynom Allbag i Mrugacz Auto Serwis pozostała walka o trzecie miejsce. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek decydujących starć, nad orlikiem zawisły czarne chmury i istniały obawy, że decydujące mecze GOLA trzeba będzie przenieść na inny termin. Na szczęście, skończyło się na strachu i przelotnych opadach. A dużo bardziej dramatyczny od burzy okazał się pojedynek o trzecie miejsce. Ekipy Mrugacz Auto Serwis i Allbag stworzyli pasjonujące widowisko, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. W mecz lepiej weszli piłkarze Allbag, którzy objęli prowadzenie 3:1, ale Mrugacz bardzo szybko odrobił straty i jeszcze przed przerwą prowadził 4:3. W kolejnych minutach obie drużyny raz po raz zmieniały się prowadzeniem. W drugiej połowie Mrugacze przegrywali 4:5 i 5:6, ale za każdy razem odrabiali straty, a w samej końcówce decydujące gola na &;6 zdobył Mateusz Konefał i Autoserwisanci mogli się cieszyć z obrony trzeciego miejsca z jesiennej edycji. Do końcowego triumfu doprowadził ich Piotrek Gaudyn, który w tym spotkaniu w końcu popisał się skutecznością, ustrzelając hattricka.

Finał był nieco mniej zacięty, co wcale nie oznacza, że zabrakło emocji. Na początku spotkania doszło do bardzo groźnie wyglądającej kontuzji Kacpra Targosza, który po jednym ze starć długo nie podnosił się z murawy. Na całe szczęście ekipa Sigmadruk ma w swoim składzie doskonałego fizjoterapeutę Marcina Jakubowskiego, który z pomocą animatorów orlika bardzo szybko udzielił koledze pierwszej pomocy. Całe zdarzenie skończy się prawdopodobnie „jedynie” na zerwaniu torebki stawowej.

Drukarze bez pomocy jednej ze swoich liderów poradzili sobie znakomicie i właściwie od pierwszego do ostatniego gwizdka kontrolowali przebieg spotkania. Nova nie oddała jednak tego meczu bez walki. Skazywana na pożarcie, zdołała strzelić rywalom aż sześć bramek i gdyby zachowała nieco więcej koncentracji w obronie, mogła pokusić się o niespodziankę. Ostatecznie Sigma wygrała 9:6.

ooooWiFi 1024x724 - Piękny gest zdobywców GOLA. Oddali nagrodę pieniężną na szczytny cel!

Na koniec przyszedł czas na zasłużone nagrody i okazałe puchary od obecnego finałach burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

Pierwsze trzy zespoły otrzymały pokaźne czeki o łącznej wartości 3 tysięcy złotych, które ufundowała kawiarnia Galicjanka. Zwycięzcy otrzymali z tej puli 1500 złotych, wicemistrzowie – 1000 zł, a zdobywcy trzeciego miejsca – 500 zł. Ekipa Allbag za awans do pierwszej ligi otrzymała nagrodę rzeczową w postaci bonu na usługi serwisowe do Mrugacz Auto Serwis.

Oprócz nagród drużynowych, były też nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem całej ligi został ponownie Dawid Harańczyk (Sigmadruk), królem strzelców pierwszej ligi z dorobkiem 28 goli – Krzysztof Dyrcz (Sigmadruk), królem strzelców drugiej ligi z dorobkiem 19 bramek – Nikodem Radoń (Allbag). Wyróżnienie przyznano również Sylwi Klaja (Black Dragons), która była jedyną kobietą wśród wszystkich uczestników GOLA i za to otrzymała tytuł najlepszej piłkarki.

Głównym organizatorem ligi była Gmina Wadowice, a głównym sponsorem GOLA Galicjanka, która oprócz nagród finansowych o łącznej wartości trzech tysięcy złotych, przekazała łącznie blisko 700 bonów na dyszkę, które zawodnicy otrzymywali po każdym spotkaniu ligowym. Partnerami ligi byli Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Aplilandia Przedsiębiorstwo Łysoń Tomasz oraz Mrugacz Auto Serwis, który był sponsorem nagrody za awans do pierwszej ligi. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Wadowice24.pl

Podsumowując, tegoroczna edycja GOLA rozpoczęła się od burzy, a zakończyła pięknym gestem dobroci. Zaraz po gali rozdania nagród piłkarze Sigmy ogłosili, że wygrane 1500 zł przekażą na wsparcie dla pogorzelców w Nowej Białej. Popularni drukarze, którzy od dwóch lat nie mają sobie równych w rozgrywkach na orliku, udowodnili zatem, jak bardzo kochają futbol i nie grają w piłkę dla pieniędzy.

Wprowadzono: 25 czerwca 2021

-