Ponad 100 młodych artystów z 12 szkół wystąpiło w gminnym konkursie kolęd i pastorałek pod patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Wydarzenie zakończyło okres Bożego Narodzenia.
Konkursowi towarzyszyło mnóstwo dobrej zabawy i bardzo wysoki poziom wokalny. Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach. Najwięcej nagród zgarnęli młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach, którzy triumfowali w rywalizacji solistów z klas I-III oraz IV-VI. Co ciekawe, w kategorii zespołów z klas I-III nie wyłoniono zwycięzcy, przyznano za to dwa wicemistrzostwa.
Tegoroczny gminny konkurs kolęd i pastorałek odbył się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni, a organizatorem był tamtejszy Zespół Szkół Nr 2.
Wyniki konkursu:
Soliści: Kategoria klas I-III
I miejsce
Milena Wilk- „Cicha noc”
Zespół Szkół w Jaroszowicach
II miejsce
Milena Bucka -„Kolędowa nocka”
Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej
III miejsce
Kaja Bryndza„ A kiedy wigilii przyjdzie czas…”
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach
Wyróżnienie
Hanna Byrska „Kolędowy czas”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni
Zespoły: Kategoria klas I-III
I miejsca nie przyznano
II miejsce
Zespół „Duet”- ” Nie miały aniołki „
Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach
II miejsce
Malwina Mojska, Zofia Bogacka -„Gwiazdka”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni
III miejsce
Zespół „Iskierki” –„Chojka”
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach
wyróżnienie
Zespół wokalny „Kolędnicy z SP5” – Pastorałka „Kolędnicy wędrownicy”
Szkoła Podstawowa nr 5 w Wadowicach
wyróżnienie
Zespół z klasy II„Jedyneczki” Pastorałka„ Od serca do ucha”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
Soliści: Kategoria klas IV-VI
I miejsce
Jakub Kaleński-„Pojedziemy saniami”
Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach
II miejsce
Fabian Kondela -„Narodzenia czas”
Szkoła Podstawowa w Wysokiej
III miejsce
Aleksandra Kłaput-„Przybieżeli do Betlejem”
Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
Wyróżnienie
Wojciech Mamcarczyk-„Dlaczego dzisiaj”
Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
Zespoły: Kategoria klas IV-VI
I miejsce
Duet Nikodem i Fabian – „Kolędnicy wędrownicy”
Szkoła Podstawowa w Wysokiej
II miejsce
Natalia Koźbiał, Karolina Boguń, Paulina Mrowiec-„Pierwsza Gwiazda”
Szkoła Podstawowa w Zawadce
III miejsce
Zespół „Kolędnicy-„ Kolędnicy wędrownicy”
Szkoła Podstawowa Nr2 w Choczni
Soliści: Kategoria klas VII,VIII-III Gimn.
I miejsce
Daniel Najbor-„Mario, czy już wiesz”
Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach
Zespoły : Kategoria klas VII,VIII-III Gimn.
I miejsce
Zespół „Tremusie” – „Okno w chmurach”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
Wystąpiło 106 wykonawców z następujących szkół:
1. Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej
2. Szkoła Podstawowa Nr2 w Wadowicach
3. Szkoła Podstawowa w Jaroszowicach
4. Szkoła Podstawowa Nr4 w Wadowicach
5. Szkoła Podstawowa w Wysokiej
6. Szkoła Podstawowa w Babicy
7. Szkoła Podstawowa w Zawadce
8. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
9. Szkoła Podstawowa nr 5 w Wadowicach
10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni
11. Szkoła Podstawowa Nr2 w Choczni
12. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
Wprowadzono: 4 lutego 2019