Pierwsza Wadowicka Karta Seniora ma już właściciela

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Rada Seniorów / Pierwsza Wadowicka Karta Seniora ma już właściciela

Pan Grzegorz Ryszkiewicz z osiedla Pod Skarpą, jako pierwszy mieszkaniec gminy Wadowice wszedł w posiadanie Wadowickiej Karty Seniora. Dokument o numerze 1 wręczył w miniony czwartek Panu Grzegorzowi Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. 

pierwsza karta seniora 1024x768 - Pierwsza Wadowicka Karta Seniora ma już właściciela

Karta przysługuje każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia i zamieszkuje na terenie gminy Wadowice, a jej posiadacze uprawnieni są do korzystania z szeregu rabatów oferowanych przez firmy i instytucje działające na terenie naszej gminy.

Wniosek o wydanie Wadowickiej Karty Seniora można pobrać tutaj: WNIOSEK, a następnie wypełniony złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach (ul. E. i K. Wojtyłów 4). Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby w imieniu Seniora wniosek złożył członek rodziny – osoba, która pomaga na co dzień Seniorowi. Można również zadzwonić do MOPS w Wadowicach pod numer telefonu (33) 823 43 39 wew. 111, a pracownik Ośrodka lub Wolontariusz dostarczy i odbierze wniosek od Seniora. Do tej pory złożono już 168 wniosków.

Jesteśmy jedną z pierwszych i nielicznych gmin w całej Małopolsce, która w tak kompleksowy sposób podeszła do problemów mieszkańców 60+. Dzięki tej karcie nasi seniorzy będą mogli korzystać z różnego rodzaju ulg i rabatów w zakresie kultury, sportu, rekreacji, turystyki, wypoczynku, ochrony zdrowia i oświaty, oferowanych przez firmy i instytucje, które przystąpią do programu –  wyjaśnia Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Pierwsze z nich już przystąpiły do projektu, m.in. Okomedis Wadowice, Kawiarnia Galicjanka, Piekarnia Osiedlowa, Allbag, czy sklepy PSS Społem. Gorąco zachęcamy chętne instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz prywatne firmy i przedsiębiorców do oferowania ulg lub zwolnień dla posiadaczy karty. Zgłoszenia do współpracy przyjmujemy w MOPS Wadowice pod numerem telefonu: 33 823 43 39 wew.103 lub 111.

karta seniora nr1 1024x768 - Pierwsza Wadowicka Karta Seniora ma już właściciela

Wprowadzono: 8 stycznia 2021