Piknik patriotyczny z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Piknik patriotyczny z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości

Uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zaprasza wszystkich w dniu 11 listopada na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą świętą za ojczyznę organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w Kościele Św. Piotra Apostoła. Po mszy świętej poczty sztandarowe uformują pochód i wspólnie przemaszerują pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, aby tam złożyć kwiaty i oddać hołd walczącym za Ojczyznę. Uroczystość poprowadzą harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej przy akompaniamencie orkiestry dętej złożonej z druhów OSP Klecza oraz OSP Chocznia.

Od godziny 12:00 Burmistrz Wadowic zaprasza wszystkich na Plac Jana Pawła II gdzie odbędzie się organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach piknik patriotyczny. Mieszkańców czeka pokaz musztry paradnej oraz tradycyjny już poczęstunek żołnierską grochówką. Dzieci z pewnością ucieszy wspólne malowanie napisu „MAMY NIEPODLEGŁĄ” oraz zabawy organizowane przez harcerzy z Wysokiej. Nie zabraknie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Na koniec zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w ciekawym spacerze po Wadowicach z przewodnikiem, który poprowadzi zainteresowanych ścieżką „śladami niepodległości”.

Ramowy program uroczystości:

10:00 – msza święta w Kościele św. Piotra Apostoła,

11:30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy 12 Pułku Piechoty

12:00 – piknik patriotyczny /Plac Jana Pawła II/: pokaz musztry paradnej, poczęstunek żołnierską grochówką, atrakcje dla dzieci, śpiewanie pieśni patriotycznych

13:00 – spacer z przewodnikiem śladami niepodległości
/zbiórka przy Urzędzie Miejskim w Wadowicach/

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Wprowadzono: 7 listopada 2017