Po burzy zawsze wychodzi słońce!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Po burzy zawsze wychodzi słońce!

Jedynie mały ułamek ceny zapłaci Gmina Wadowice za trzy nowiutkie motopompy szlamowe, które już wkrótce trafią do druhów z OSP Wadowice, OSP Klecza i OSP Jaroszowice. Prawie 97% kwoty, czyli 45 tysięcy złotych pochodzić będzie z Ministerstwa Sprawiedliwości, które pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznało dotację na ten cel.

Pompy 1024x684 - Po burzy zawsze wychodzi słońce!

O tym, jak istotny i pomocny jest to sprzęt mogli boleśnie przekonać się mieszkańcy Jaroszowic podczas pamiętnej lipcowej burzy, która doprowadziła do licznych podtopień i spowodowała mnóstwo strat we wsi. Motopompy szlamowe to podstawowy sprzęt strażacki, który nie tylko zapewnia odpowiednią ilość środków gaśniczych bez konieczności wykorzystania samochodów gaśniczych, pobierając i przetaczając wodę nawet z odległych zbiorników wodnych, ale także wypompowuje wodę z obiektów i terenów zalanych np. na skutek obfitych opadów deszczu.

To kolejne dobre wieści dla strażaków z Jaroszowic, dla których w czerwcu pozyskaliśmy 360 tysięcy złotych dotacji rządowej na zakup wozu strażackiego. Drugie tyle dołożymy z budżetu gminy, jesteśmy już po podpisaniu umowy i jeszcze w tym roku wyczekiwany samochód zaparkuje pod Jaroszowicką Górą! – mówi Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński

Systematyczne doposażanie naszych druhów ochotników w specjalistyczny, nowoczesny sprzęt sprawia, że ich wartość bojowa wzrasta a mieszkańcy gminy będą czuć się bezpieczniej, że w razie zagrożenia mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc.

 

Wprowadzono: 5 października 2020

-