Podaruj dziecku wyjątkowy prezent! Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Podaruj dziecku wyjątkowy prezent! Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o podarunkach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku – wspólnie spędzony czas! Dlatego gorąco zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Mała książka-wielki człowiek”, która stanowi zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką. To także okazja do „zaszczepienia” w dzieciach miłości do czytania oraz odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać do niej jak najczęściej.

W ramach akcji każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie z rodzicem do Wadowickiej Biblioteki Publicznej i wypożyczy choć jedną książkę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Warto podkreślić, że działania podjęte w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, cieszą się w Polsce dużą popularnością i spotykają się z pozytywnym odzewem ze strony społeczeństwa. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy wyprawek czytelniczych, a w ciągu tylko ostatnich trzech miesięcy do bibliotek zapisało się ponad 50 000 dzieci!

Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne przedszkolaki rozpoczną swoją przygodę z książką i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Wprowadzono: 20 grudnia 2019