Podobało Ci się Ekoszycie? Przyjdź na spotkanie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Podobało Ci się Ekoszycie? Przyjdź na spotkanie

Powoli dobiega ku końcowi nasz projekt pt. „Upcykling czyli Ekoszycie – cykl warsztatów dla mieszkańców Gminy Wadowice”. Zajęcia rozpoczęły się 16 września i trwały przez okres 7 tygodni w każdej z trzech miejscowości Gminy Wadowice – w Ponikwi, Wysokiej i Zawadce. Każda z grup obejmowała 10 pań, które pod czujnym okiem Wandy Sarapaty- projektantki i właścicielki firmy WA.Sarapata, samodzielnie, własnymi rękami stworzyły woreczki na żywność z firanek, ekologiczne torby na zakupy i plecaki z materiałów z odzysku.

Oprócz efektów, w postaci niepowtarzalnych i oryginalnych akcesoriów, uczestniczki warsztatów udowodniły sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, a designerskie torby i plecaki są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy poznać podstawy i wygospodarować 3 godziny w tygodniu! Mając na uwadze to, że zajęcia cieszyły się tak ogromną popularnością, postanowiliśmy przygotować spotkanie podsumowujące dla wszystkich uczestniczek, oraz tych, którzy byli zainteresowani, ale nie do końca mogli się zdecydować. Przyjdźcie 4 listopada na godz. 17:00 do Domu Ludowego w Zawadce, gdzie przy kawie i ciasteczku wymienimy się doświadczeniami i pochwalimy efektami.  Spotkanie jest otwarte. Zapraszamy!

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie pt. „Upcykling, czyli ekoszycie – cykl wydarzeń dla mieszkańców Gminy Wadowice” współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD „Wadoviana” w ramach projektu grantowego pt. „Realizacja działań aktywizujących społeczność lokalną, w tym grupy defaworyzowane” realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru LGD „Wadoviana” na lata 2014-2020”.

Wprowadzono: 31 października 2019