Podsumowanie WOŚP w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Podsumowanie WOŚP w Wadowicach

W niedzielę (15.01) odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wadowice również wzięły udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

Grafika_WOSP

100 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta oraz okolicznych miejscowości. Kwesta podzielona została na tury i trwała od 7:00 do 19:00. Nasi wolontariusze nie wystraszyli się mroźnej pogody i porannych opadów śniegu. Z uśmiechem zbierali datki do puszek i to przede wszystkim dzięki nim zbiórka przebiegła tak sprawnie.

W tym roku w ramach Wadowickiego Finału WOŚP przygotowaliśmy wiele atrakcji na rynku. Od godziny 10:00 trwały licytacje, m.in: gadżetów WOŚP, rękodzieła, książek, kalendarzy, biżuterii, ubrań oraz karnetów wstępu do lokalnych instytucji. Dzięki licytacjom uzbierano 7792,67 zł.

Mieszkańcy chętnie odwiedzali liczne stoiska. Dużą popularnością cieszyły się potrawy gotowane przez uczestników programu MasterChef. Naszymi gośćmi byli Charles Daigneault i Paweł Gradowski. Skosztować można też było tradycjnych piernikowych serc, ciast oraz oscypków z grilla. Dzieci bawiły się z grupą animatorów Animatu oraz stowarzyszeniem WIO. Odbyły się również koncerty Orkiestry OSP z Choczni i Kleczy, Leny Czechowicz oraz zespołu Zuza i Mały. O godzinie 17:00 Grupa Madness zaprezentowała pokaz tańca z ogniem.

Finałowi WOŚP często towarzyszą imprezy sportowe, których celem jest nie tylko dobra zabawa, ale też (a właściwie przede wszystkim) wsparcie WOŚP. Tak również było w tym roku. Na stadionie odbył się bieg WOŚP, w którym każdy mógł wziąć udział oraz mecz Skawa Wadowice – Reszta Świata. Natomiast w Babicy o godz. 10:00 miał miejsce rajd samochodów 4×4 i quadów. Na rajdzie w Babicy uzbierali 3 271,41 zł z czego część stanowiły wpłaty uczestników. W Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity rozegrano turniej koszykówki. Zagrali w nim uczniowie LO z kilku pokoleń.

Sztab WOŚP Wadowice bardzo dziękuje wszystkim wolontariuszom i mieszkańcom którzy zaangażowali się 25. Finał WOŚP. W tym roku udało się nam zebrać rekordową kwotę 89 821,82 zł i 304€.

/materiał organizatora/

Wprowadzono: 18 stycznia 2017