Pomoc Polakom na Litwie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Pomoc Polakom na Litwie

Do końca października potrwa zbiórka charytatywna na rzecz Polaków mieszkających na Litwie, którą organizuje Polski Komitet Pomocy Społecznej. Środki czystości, przybory szkolne i żywność długoterminową można przekazywać w każdy wtorek i środę w godzinach 10.00 – 15.00 do biura PKPS na ul. Mickiewicza 26.

Polski Komitet Pomocy Społecznej działa w Wadowicach już ponad 60 lat. Zajmuje się niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym, biorąc udział w szeregu działań: świątecznych zbiórkach żywności, wsparciu rzeczowym dla rodzin, czy też organizując czynną pomoc dla powodzian.

PKPS wspiera również Polaków za naszymi wschodnimi granicami – na Ukrainie i Litwie. W ostatniej akcji na rzecz polskich rodzin w Wilnie udało nam się zebrać ponad 7 tysięcy sztuk odzieży, ponad 300 par butów oraz około tysiąca sztuk książek i zabawek.

Aktualna zbiórka będzie prowadzona aż do końca października tak, aby pomoc dla naszych Rodaków na Litwie trafiła do nich przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zebrane u nas rzeczy muszą zostać przewiezione do Nowego Targu, skąd pojadą na Litwę. Jeśli możesz pomóc w transporcie z Wadowic na Podhale, zgłoś się do nas! Za pomoc okazaną polskim rodzinom składamy serdeczne podziękowania w Ich i naszym imieniu – mówi mgr Mariola Stelmaszyk, Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Wadowicach

Zachęcamy do włączenia się w tą szlachetną akcję!

Numer kontaktowy do PKPS: 600 780 875

Wprowadzono: 24 września 2020