Popularny i bezpłatny transport w obrębie gminy Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Popularny i bezpłatny transport w obrębie gminy Wadowice

Coraz bardziej popularny staje się bezpłatny transport pod nazwą Door-to-Door, który gmina uruchomiła od początku maja. Pracownicy MOPS w Wadowicach przewożą mieszkańców mających trudności zdrowotne w przemieszczaniu się. Do tej pory z transportu skorzystało prawie 200 osób,.

Co ciekawe, większość osób korzystających z usługi stanowią panie (63%), dlatego pragniemy zachęcić również panów – aby skorzystać z transportu wygodnym, nowym samochodem wystarczy zadzwonić na numer telefonu komórkowego 795 602 319 lub wysłać zgłoszenie na adres mailowy: doortodoor@wadowice.pl.

Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi (także poruszającymi  się na wózku inwalidzkim) w dotarciu min. do urzędów i instytucji, placówek sportowych, rekreacyjnych, kulturowych, służby zdrowia, realizujących rehabilitację,  czy też na szczepienie przeciwko Covid-19.

DSC 2710 1024x684 - Popularny i bezpłatny transport w obrębie gminy Wadowice

Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Na realizację projektu pozyskano środki w wysokości 570 095,00 zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie 480 476,07 zł.

Wprowadzono: 26 lipca 2021

-