Poznaj „Tajemnicę Wadowity”!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Poznaj „Tajemnicę Wadowity”!

Pod takim tytułem ukazała się nowa, bezpłatna publikacja dla najmłodszych stworzona przez Urząd Miejski w Wadowicach we współpracy ze znanymi artystami młodego pokolenia. Pierwsze egzemplarze wręczyła uczniom szkół gminnych Pani Wiceburmistrzyni Ewa Całus, podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Autorem tekstu jest Marcin Pałasz, zaś ilustracje do przewodnika wykonała Nikola Kucharska. Książka ukazała się w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Opowiada o przyjaciołach,  którzy spacerując ulicami Wadowic odkrywają historię miasta. Publikacja zawiera szereg łamigłówek  i zagadek, dzięki którym czytelnik może stać się jednym z bohaterów i przeżyć wspaniałą przygodę. Wewnątrz książki znaleźć można składaną mapę oraz pocztówkę.

Każda z gminnych szkół i przedszkoli otrzymała zestaw egzemplarzy, które trafią do ich bibliotek.

Ilustracje z książki.

Poniżej cytat z książki oraz zdjęcie okładki:

„ – Karolku, jestem ci ogromnie wdzięczna, że zajmiesz się moimi urwisami! – rzekła  z uczuciem, spoglądając na niego. – Tak się zastanawiałam, co dzieciaki mogą tu robić, w tych małych Wadowicach. Bałam się, że zaczną się nudzić i marudzić…
Karol poczuł się bardzo urażony. Po pierwsze, nie był już żadnym „Karolkiem”, tylko całkiem dużym Karolem. Po drugie zaś, jego ukochane Wadowice miały przecież coś dla każdego! Zarówno dla tych, którzy lubili historię i zabytki, jak i dla tych, którzy chętnie spędzają czas na wolnym powietrzu, i… i długo by można jeszcze wyliczać!”

Wprowadzono: 3 września 2018