Poznajcie wybitnych uczniów z Gminy Wadowice!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Poznajcie wybitnych uczniów z Gminy Wadowice!

Nauka i pasja to najprostsza droga do sukcesu. W środę, 21 czerwca 2017 r. w Wadowickim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród naukowych I, II i III stopnia oraz wyróżnień Rady Miejskiej w Wadowicach. Uczniowie z terenu Gminy Wadowice, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami w roku szkolnym 2016/2017, otrzymali nagrody oraz gratulacje od Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych uczniów wraz z nazwiskami nauczycieli, pod opieką których udało im się osiągnąć sukcesy naukowe.

S Z K O Ł Y  P O D S T A W O W E

Wyróżnienia

dla finalistów  konkursów przedmiotowych oraz laureatów konkursów tematycznych  /200 zł/

1

Natalia Dybczak

Finalistka konkursu humanistycznego

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

Małgorzata Knapczyk

2

Seweryn Lizak

Laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni

Joanna Kozłowska

G I M N A Z J A

Nagrody I stopnia

dla wielokrotnych laureatów konkursów przedmiotowych

1

Zuzanna Pałosz – 2.000 zł

Laureatka konkursu chemicznego m. III

Laureatka konkursu biologicznego m. VI

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Jolanta Bargiel

Ewa Bednarczyk

2

Piotr Pena – 2.400 zł

Laureat konkursu matematycznego m. II

Laureat konkursu z fizyki m. II

Laureat konkursu geograficznego

Finalista konkursu chemicznego

Finalista konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej

Laureat konkursu „Prezydentowi Rzeczypospolitej … będę bezwzględnie posłuszny”

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Janina Kajdas

Janusz Szuster

Anna Nowak

Tadeusz Włodek

Alina Dyrcz-Kowalska

Justyna Klink-Mroczek

3

Beata Wanat – 2.200 zł

Laureatka konkursu biologicznego m. VIII

Laureatka konkursu matematycznego

Finalistka konkursu z języka polskiego

Finalistka konkursu chemicznego

Finalistka konkursu z fizyki

Gimnazjum Nr 2 w Wadowicach

Anna Kwaśniak

Lucyna Grzybczyk

Agnieszka Motyka

Ewa Polak

Jerzy Rajda

Nagrody II stopnia

dla laureatów konkursów przedmiotowych  /1.500 zł/

1

Filip Jopek

Laureat konkursu z matematyki m. II

Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach

Monika Dudek

2

Łucja Piela

Laureatka konkursu z języka polskiego

Gimnazjum Nr 2 w Wadowicach

Renata Krauzowicz

3

Katarzyna Tyrybon

Laureatka konkursu z języka angielskiego m. I

Finalistka konkursu z języka niemieckiego

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Seweryn Wojas

Benilda Pena

4

Kinga Wądrzyk

Laureatka konkursu z biologii m.X

Gimnazjum Nr 1 w Choczni

Anna Paterek

Nagroda III stopnia

dla wielokrotnych finalistów  konkursów przedmiotowych /1.000 zł/

1

Marcin Statkowski

Finalista konkursu z chemii

Finalista konkursu z biologii

Gimnazjum SPSK w Ponikwi

Ewelina Orłowska

Barbara Kędziora

Wyróżnienia

dla finalistów  konkursów przedmiotowych oraz laureatów konkursów tematycznych /200 zł/

1

Dawid Chołociński

Laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”

Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach

Zofia Hyleńska

2

Eryk Dziedzic

Finalista konkursu z biologii

Gimnazjum w Wysokiej

Katarzyna Lasek

3

Mateusz Godlewski

Finalista konkursu z biologii

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Ewa Bednarczyk

4

Bartosz Góra

Finalista konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej

Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach

Małgorzata Opyrchał-Żak

5

Martyna Hombesch

Finalistka konkursu z fizyki

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Janusz Szuster

6

Kacper Kałuża

Laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”

Gimnazjum w Kleczy Dolnej

Bożena Gorczowska

7

Dominika Kocot

Laureatka olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Gimnazjum SPSK w Stanisławiu Górnym

Dorota Pelczar

8

Julia Maślanka

Laureatka konkursu „Z mądrością proroków przez życie”

Laureatka olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

Gimnazjum SPSK w Stanisławiu Górnym

Gabriel Góra

Dorota Pelczar

9

Małgorzata Mrowiec

Laureatka konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864”

Gimnazjum Nr 1 w Choczni

Joanna Kozłowska

10

Patryk Nędza

Finalista konkursu z geografii

Gimnazjum w Jaroszowicach

Aleksandra Zadora

11

Michał Pawłowski

Finalista konkursu z geografii

Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach

Anna Nowak

Najwybitniejsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami finansowymi. Uhonorowani zostali również nauczyciele, w dowód uznania za pełną zaangażowania pracę nad rozwojem swoich wychowanków. Po wręczeniu nagród głos zabrała Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Zadora, która gratulowała wyników uczniom i życzyła im wielu kolejnych sukcesów a do nauczycieli skierowała słowa pełne uznania dla ich efektywnej pracy z młodzieżą. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, który jako naukowiec i wykładowca akademicki szczególnie ceni wartość edukacji, skierował do obecnych wykład na temat teorii względności.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Wprowadzono: 21 czerwca 2017

-