PRL wiecznie żywy – MotoLegendy w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / PRL wiecznie żywy – MotoLegendy w Wadowicach

Dla pasjonatów zabytkowych samochodów 8. Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL, współorganizowany przez Gminę Wadowice, był prawdziwą gratką. W sobotę, 17 czerwca, od godziny 9.00 na wadowickim rynku mieliśmy okazję podziwiać kultowe modele minionej epoki. Prezentacja cieszyła się ogromną popularnością i pomimo niesprzyjającej początkowo aury setki osób odwiedziło Plac Jana Pawła II by z bliska przyjrzeć się świetnie zachowanym samochodom. Dumni właściciele chętnie pokazywali swoje modele i dzielili się wiedzą na temat, jak sami mówią, „pojazdów z duszą”.

Prawdziwą perełką zlotu był prezentowany samochód Opel ADMIRAŁ z 1972 roku, którego użytkownikiem był Ks. Kardynał Karol Wojtyła. Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II był Fiat 125p w wersji „Jamnik” wykorzystywany w przeszłości do obsługi wizyt Papieża w Polsce.

Główne nagrody Zlotu przyznano: Mercedesowi 170 z 1953 roku – jako najstarszemu samochodowi całego wydarzenia oraz Volvo PC 544 z 1958 roku – jako najstarszemu z regionu Wadowic. Pamiątkowe statuetki wręczyła Zastępczyni Przewodniczącego Rady Miejskiej Maria Zadora a Gmina Wadowice ufundowała nagrody dla zespołów biorących udział w Rajdzie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu kolejnych lat bezawaryjnej jazdy!

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Wprowadzono: 17 czerwca 2017