Promesy PFRON dla naszych organizacji pozarządowych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Promesy PFRON dla naszych organizacji pozarządowych

Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, Marta Mordarska gościła w piątek (26.04) w Wadowicach. Podpisała i wręczyła promesy dla organizacji pozarządowych z naszego regionu.

Pieniądze z środków PFRON otrzymało pięć organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych z naszego regionu.

Na sali sesyjnej naszego urzędu dyrektor PFRON podpisała i wręczyła umowy, które zapewnią środki finansowe na realizację programów dla Stowarzyszenia „Dać Szansę” z Wadowic, Fundacji „Zapałka” z Wadowic, Fundacji „Promyczek” z Andrychowa, Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Koło Dzieci Niepełnosprawnych z Wadowic.

Działalność tych organizacji jest nieoceniona. Od lat widzę ich pełną zaangażowania pracę. Wsparcie i pomoc, której udzielają osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom zasługuje na wielkie uznanie – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Marta Mordarska podpisując umowy podkreślała, iż wierzy, że te pieniądze zostaną bardzo dobrze wykorzystane i zachęcała wszystkie organizacje, aby startowały we wszystkich konkursach i grantach rozpisywanych przez PFRON.  – W tym roku podpisaliśmy już 70 umów na kwotę blisko 75 milionów złotych – wyznała Marta Mordarska.

Wprowadzono: 26 kwietnia 2019