Przedpremierowy pokaz filmu o Ukrainie – „Goście”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Dla Ukrainy / Przedpremierowy pokaz filmu o Ukrainie – „Goście”

Wojna zmienia życie milionów ludzi w koszmar. Ludność cywilna jest narażona na ogromne niebezpieczeństwo – traci swoje domy, środki do życia, dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Uciekając przed agresją, ludzie są zmuszeni porzucić za sobą całe swoje dotychczasowe życie. Takim krokom zawsze towarzyszy ogromny strach – dokąd iść? Gdzie szukać pomocy?

323828529 1373061453468598 2934670779001584075 n 732x1024 - Przedpremierowy pokaz filmu o Ukrainie - "Goście"

W niedzielę 19 lutego o godzinie 15:00 w Kinie Centrum (Wadowice, ul. Teatralna 1) będzie miał miejsce przedpremierowy pokaz długo wyczekiwanego filmu „Goście” zrealizowanego dla Gminy Wadowice.

To wzruszający dokument o wojnie rozpoczętej przez Rosjan na terenie Ukrainy 24 lutego 2022 roku. Film oparty jest na relacjach obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed agresją dotarli do Wadowic. Tutaj zostali tutaj przyjęci przez Mieszkańców z otwartym sercem, co sami podkreślają – jak goście.

Goście – to słowo klucz, które przewijało się w polskich domach od początku wybuchu wojny. To określenie idealnie oddaje nasz stosunek do przyjmowanych na masową skalę uciekinierów, naszych sąsiadów. Otwarliśmy dla nich swoje domy i swoje serca. Przyjęliśmy pomagając najlepiej jak potrafiliśmy.

W przeprowadzonych wywiadach poznacie historie osób, które wojna zastała w wielkim zaskoczeniu. O czym myśli człowiek w obliczu tak potężnego zagrożenia? Jak spakować najcenniejsze rzeczy do małej torby podróżnej i zostawić całą resztę życia za sobą? Jak rozdzielić się z częścią rodziny ratując dzieci?

Serdecznie zapraszamy na pokaz tego wyjątkowego, przesyconego emocjami, wzruszającego obrazu.

Po seansie zaplanowano poczęstunek. Wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

 

Wprowadzono: 10 lutego 2023