Przedszkole „Bajka” w SP nr 1 w Choczni już otwarte

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Przedszkole „Bajka” w SP nr 1 w Choczni już otwarte

18 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Choczni miało miejsce uroczyste otwarcie nowego oddziału przedszkolnego „Bajka” przez dyrektora  Daniela Mastka.

Uroczystość otwarcia nowego oddziału rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15:00 od przywitania przez dyrektora placówki przybyłych gości, którzy licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej szkoły. Obecna na sali Wiceburmistrzyni Ewa Całus w kilku słowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za ciężką pracę i życzyła  dzieciom owocnej i przyjemnej nauki w nowych salach. Po oficjalnym przywitaniu i przemowach zaproszonych gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana  przez  przedszkolaków.

Po części artystycznej i gromkich brawach przyszedł czas na złożenie podziękowań w formie pięknych bukietów kwiatów, które trafiły na ręce osób zaangażowanych w powstawanie nowego oddziału.

Następnie Pani  Ewa Całus wraz z radnym Tomaszem Bąkiem rozdała przedszkolakom książeczki pt. „Tajemnica Wadowity” wydane przez Gminę Wadowice. Kolorowe publikacje sprawiły dzieciom wiele radości.

Następnym elementem programu było oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie „Bajki” , którego dokonali Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski wspólnie z przedszkolakami. Po oficjalnym otwarciu przedszkola obecny ksiądz Robert Młynarczyk poświęcił nowo powstałe sale przedszkolne. Wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zgromadzonych gości.

Gmina Wadowice przeznaczyła na projekt oraz realizację przedszkola środki w wysokości 1 246 245,80 zł.

Wprowadzono: 19 września 2018