Rada Kobiet zaprasza: Nazywam się Miliard

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Rada Kobiet zaprasza: Nazywam się Miliard

Wadowicka Rada Kobiet jest organizatorem wydarzenia, które ma się odbyć w naszym mieście w ramach ogólnoświatowej akcji społecznej One Billion Rising – Nazywam się Miliard.

Przewodnicząca Wadowickiej Rady Kobiet Katarzyna Kasperek zaprasza do włączenia się w lokalną akcję: „Nazywam się Miliard to akcja zapoczątkowana w 2011 roku, zwracająca uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Solidarność i wsparcie dla ofiar przemocy w sposób symboliczny wyrażone zostaje poprzez wspólny taniec do piosenki „Break The Chain”. 13 lutego spotykamy się na Rynku w Wadowicach, by wspólnym tańcem wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec przemocy. Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest przemoc na poziomie lokalnym: Lokalnie i Solidarnie. Ze względu na bezpośrednią bliskość z lokalną społecznością kobiet i możliwością rozpoznania problematyki przemocy Samorządy pełnią zasadniczą role w jej zwalczaniu i przeciwdziałaniu. Wyeksponowanie znaczenia Samorządów ma więc szczególne znaczenie w walce z zjawiskiem przemocy.” .

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób, bez względu na płeć, wiek czy pełnosprawność lub jej brak. Co trzeba zrobić by przyłączyć się do akcji? Rada Kobiet zachęca do nauki układu tanecznego, jednak nie jest to niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.  Wystarczy przyjść na Plac Jana Pawła II 13 lutego przed godziną 17.00 i dołączyć do zebranych osób, w ten sposób wyrażając poparcie dla akcji. Warto również dołączyć do wydarzenia na portalu Facebook: tutaj.

Zapraszamy!

Wprowadzono: 9 lutego 2018