Rada Seniorów zachęca do głosowania w Budżecie Partycypacyjnym (Obywatelskim)

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Rada Seniorów / Rada Seniorów zachęca do głosowania w Budżecie Partycypacyjnym (Obywatelskim)

Rada Seniorów, reprezentowana przez Przewodniczącą p. Janinę Kamińską, zgłosiła dwa projekty do realizacji z tegorocznego Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) w gminie Wadowice:

1. Projekt pt. MOJE PUDEŁKO ŻYCIA
Krótki opis projektu:
Projekt „Moje Pudełko Życia” polega na rozprowadzeniu wśród osób starszych „pudełek życia”, które w przypadku zagrożenia wymagającego szybkiej interwencji służb medycznych, ułatwią uzyskanie przez ratowników potrzebnych informacji na temat ratowanej osoby i stanu jej zdrowia. „Pudełko życia” zostanie ulokowane w mieszkaniu w łatwym do zlokalizowania miejscu (np. w lodówce) i będzie zawierać  niezbędne informacje. Miejsce realizacji projektu – cała Gmina Wadowice, łączna liczba uczestników – 200 osób.

2. Projekt pt. AKTYWNY I ZDROWY SENIOR
Krótki opis projektu:
Projekt zawiera dwa zadania:
* Gimnastyka dla seniorów, która będzie obejmować zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjne j prozdrowotnej. Zostanie zorganizowane pięć 20-osobowych grup uczestników Gminy Wadowice. Zajęcia będą prowadzone pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora w remizach OSP lub w szkołach, w miejscowościach.: Chocznia, Wysoka, Klecza Dolna , Wadowice.
*  Gimnastyka AGUA SENIOR, czyli ćwiczenia w wodzie dla seniorów, którzy chcą poprawić ogólny stan zdrowia i zwiększyć aktywność fizyczną.

Zapraszamy mieszkańców naszej Gminy, a przede wszystkim seniorów, do zapoznania się z załączonymi pełnymi tekstami wnioskowanych projektów i poparcia ich w głosowaniu, którego terminy i zasady będą podane na stronie www dotyczącej Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego). Zachęcamy również do udziału w spotkaniu pt. „Forum mieszkańców”, podczas którego będzie możliwość spotkania z autorami propozycji projektów, które będą już za miesiąc głosowane w pierwszej edycji Budżety Partycypacyjnego (Obywatelskiego). Spotkanie odbędzie się 10 września o godzinie 17:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

Wprowadzono: 6 września 2018