Radzimy się ekspertów!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Radzimy się ekspertów!

Radzimy się ekspertów!

W ostatni poniedziałek Wadowice gościły oficera rowerowego z Poznania, Wojciecha Makowskiego.
W swoim mieście zajmuje się on inwestycjami rowerowymi a do miasta Papieskiego przyjechał, żeby przyjrzeć się planowanym przez nas inwestycjom rowerowym oraz zgłębić to, jaki potencjał w Wadowicach mają ścieżki rowerowe i przestrzeń dla cyklistów.

Pana Wojtka na zdjęciach możecie zobaczyć w koszulce z logo naszego miasta. Wspólnie na rowerach przejechaliśmy Wadowice oceniając, jak przyjazne jest nasze miasto dla rowerzystów. Co wynikło z naszych obserwacji? – Wadowice są świetnym miejscem dla cyklistów, w łatwy i szybki sposób można przejechać przez miasto na rowerze, szereg ulic nadaje się do tego, żeby wprowadzić na nich ułatwienia dla posiadaczy rowerów.

Gmina Wadowice posiada 3200 metrów ścieżek rowerowych. W planach na najbliższe miesiące mamy wykonanie odcinków o łącznej długości 1600 m.  Nasze zamierzenia fantastycznie korespondują z planami na rozwój ruchu rowerowego województwa małopolskiego. Urząd Marszałkowski chce na terenie naszej Gminy wykonać inwestycję Velo Skawa, czyli 126 kilometrową ścieżkę, która zlokalizowana będzie w zachodniej części Małopolski. Poprowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie. Na mapie trasy znajdą się również m.in. Sucha Beskidzka, Wadowice, czy Sanktuarium O. Bernardynów w Alwerni.

Jednakże już teraz rower jest doskonałym środkiem transportu na terenie naszej Gminy, co najlepiej pokazuje nasz Burmistrz – codziennie przyjeżdżający na rowerze do pracy.

Panu Makowskiemu dziękujemy za wizytę, życzymy sukcesów i zapraszamy ponownie do Wadowic!

Wprowadzono: 20 września 2017