Rajd Valvoline – utrudnienia, komunikacja autobusowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Rajd Valvoline – utrudnienia, komunikacja autobusowa

Rajd Małopolski Valvoline to będzie duże wydarzenie organizowane w naszym mieście. Do naszego regionu przyjedzie kilka tysięcy osób, które napędzą lokalny rynek gastronomiczny i hotelarski. Czeka nas wiele atrakcji, ale też i utrudnienia, dlatego czytajcie i przekazujcie informację dalej.

421184908 773703591469568 6966529081551948175 n 1024x410 - Rajd Valvoline - utrudnienia, komunikacja autobusowa

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się u nas Valvoline Rajd Małopolski 2024. Wchodzący w skład Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Centralnej Valvoline rozegrany zostanie w dniach 6-8 czerwca. Cały park serwisowy i baza techniczna rajdu będzie właśnie w Wadowicach. Oprócz prawdziwego motoryzacyjnego święta, które ściągnie do naszego miasta zarówno organizatorów jak i rzesze amatorów tego sportu, czekają nas też utrudnienia, za które już teraz przepraszamy, ale są nieuniknione. Zapewniamy, że organizatorzy dołożą wszelkich starań, by było sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie! Jeśli pojawią się pytania prosimy o kontakt z infolinią rajdu pod numerem telefonu:

793 085 065 – infolinia rajdu

 

Gdzie i kiedy dokładnie te utrudnienia?

W dniach od 6 czerwca od godz. 6:00 do 8 czerwca do godz. 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zostanie zamknięta ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ul. Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania.

Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, tak by mogli dojechać do swoich posesji.

W piątek, 7. czerwca po ulicach Wadowic rozgrywany będzie widowiskowy odcinek specjalny rajdu. Załogi będą rywalizować na czas w ramach finałowego odcinka piątkowego etapu. W związku z tym w godzinach od 16:00 do 24:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Lwowska, Jagiellońska, Karmelicka, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Gimnazjalna, Marcina Wadowity, Bohaterów Getta, Zatorska oraz Plac Jana Pawła II. Ulice będą zamknięte fragmentami, a dokładne miejsca zakazów wjazdu prezentuje poniższa mapa:

Życzymy Państwu udanych chwil z Valvoline Rajdem Małopolski, jednocześnie prosząc o zachowanie bezpieczeństwa, które jest najważniejsze. Przepraszam za niedogodności związane z zamknięciem dróg, licząc na wyrozumiałość. Przed nami wielkie święto sportu, które mamy nadzieję stanie się wizytówkowym wydarzeniem dla Wadowic na kolejne lata. Dzięki wsparciu partnerów wydarzenie i wszystkie atrakcje są w pełni darmowe. Zapraszamy.

Park serwisowy

W dniach od 6 do 8 czerwca zamknięte będą ulice Sienkiewicza (od skrzyżowania z ulicą Teatralną do ulicy Nadbrzeżnej I oraz częściowo do ronda), Nadbrzeżna I oraz parkingi przy ulicy Sienkiewicza i Nadbrzeżnej I. Zamknięcie nastąpi w godzinach od 6:00 w czwartek do 20:00 w sobotę.

Park serwisowy Wadowice info map 2 scaled 1 1024x751 - Rajd Valvoline - utrudnienia, komunikacja autobusowa

Parkingi

Na potrzeby rajdu zostanie zamknięty przystanek na ul. Sienkiewicza. A 7 czerwca wyjątkowo zostanie również  zamknięty górny parking na Dworcu Autobusowym. Zamknięty zostanie również parking na ul. Nabrzeżnej, przez co w czwartek nie odbędzie się w tamtym miejscu targ.

445574529 986770616782280 66574997496819002 n - Rajd Valvoline - utrudnienia, komunikacja autobusowa445179619 987274383398570 1779234185932309264 n 1024x724 - Rajd Valvoline - utrudnienia, komunikacja autobusowa

Komunikacja publiczna

W piątek 7 czerwca czekają utrudnienia związane z komunikacją miejską. Niektóre przystanki zostaną wyłączone z użytkowania. Zobaczcie o jakie odcinki i przystanki dokładnie chodzi.

Linia U1 WADOWICE – GORZEŃ – ZAWADKA – CHOCZNIA – WADOWICE
Kierunek Zawadka z pominięciem przystanku na placu Kościuszki, w drodze powrotnej również z pominięciem na placu Kościuszki.

Linia U2 WADOWICE – ZAWADKA – WADOWICE
Kierunek Zawadka bez zmian natomiast w drodze powrotnej z pominięciem przystanków: Plac Kościuszki, ul. Gimnazjalna, ul. Sikorskiego i ul. Piłsudskiego.

Linia U3 WADOWICE – JAROSZOWICE – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U4 WADOWICE – CHOCZNIA – WADOWICE
W kierunku Chocznia bez zmian natomiast w drodze powrotnej po Przystanku Wadowice ul. Mickiewicza – Prochownia autobus udaję się bezpośrednio na Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków: Wadowice Plac Kościuszki, Wadowice Al. Wolności Park, Wadowice Al. Wolności, Wadowice ul. Niwy, Wadowice ul. Bałysa – Basen, Wadowice ul. Putka, Wadowice ul. Lwowska 01, Wadowice ul. Lwowska 03.

Linia U5 WADOWICE – PONIKIEW – WADOWICE
Kursy odbywają się z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki.

Linia U6 WADOWICE – CHOCZNIA – KACZYNA – WADOWICE
Kursy w kierunku Kaczyny z pominięciem przystanku na Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Sienkiewicza, w drodze powrotnej z pominięciem Placu Kościuszki oraz przystanku na ul. Gimnazjalnej.

Linia 10 ANDRYCHÓW – WADOWICE
W kierunku Wadowic – autobus bezpośrednio z przystanku Wadowice ul. Mickiewicza ( Prochownia ) udaje się na Dworzec Autobusowy (pomija przystanek na Placu Kościuszki)
W kierunku Andrychowa – autobus pomija przystanki na Placu Kościuszki oraz ul. Sienkiewicza.
Natomiast dnia 6.06 oraz 8.06 – autobus pomija przystanki na ul. Sienkiewicza oraz ul. Sikorskiego.

Za utrudnienia przepraszamy!

Jeśli macie jakieś pytania dzwońcie pod numer infolinii rajdu: 793 085 065
Więcej szczegółowych informacji tutaj: : https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/.
Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa zrozumienie!

 

Wprowadzono: 6 czerwca 2024