„Razem mimo dystansu”. To był niezapomniany piknik

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / „Razem mimo dystansu”. To był niezapomniany piknik

Piękna jesienna pogoda towarzyszyła mieszkańcom i organizatorom czwartego już pikniku organizacji pozarządowych, który odbył się 20 września w Parku Miejskim. Setki wadowiczan odwiedziło w niedzielę Park Miejski, pokazując, że mimo dystansu możemy być razem. 

Impreza plenerowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a organizatorzy – Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie – zgodnie powtarzają, że dawno nie widzieli tylu uśmiechniętych twarzy. Mnogość atrakcji przygotowana przez organizacje pozarządowe sprawiła, że każdy uczestnik pikniku mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Działające w naszym mieście stowarzyszenia i fundacje pokazały, czym zajmują się na co dzień i zachęcały do skorzystania z organizowanych przez siebie atrakcji i zajęć. A środowisko wadowickich NGO może się poszczycić naprawdę szeroką gamą aktywności, stąd też na pikniku odbyły się pokazy: szermierki, wyczynów rowerowych Tomasza Kramarczyka z Klubu Aquilla, SEIDO Karate, robotów, baristyczny, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Stowarzyszenie AGRADO przeprowadziło I Turniej Pasterski, podczas którego każdy mógł zawalczyć o miano najlepszego kowboja Wadowic. Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy plastyczne, gry i zabawy przygotowane przez organizacje dla najmłodszych, malowanie twarzy czy baloniki. Po raz pierwszy również na Pikniku gościło Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, które nie tylko zaprezentowało otwarty pokaz chodzenia z kijami, ale zabrało na spacer po parku wszystkich chętnych. Udzielali również porad do końca pikniku. W programie nie mogło zabraknąć questu, czyli specjalnego testu z wiedzy o organizacjach, za rozwiązanie którego czekały fantastyczne nagrody, a także występów w formule TED. Na koniec można było posłuchać również dobrej muzyki – w koncertowej muszli zagrały zespoły Bez Reszty z Krakowa oraz FAUSZ z Wadowic.

Uczestnicy IV Pikniku Organizacji Pozarządowych w Wadowicach:

Stowarzyszenie WIO – Organizator, OSP Wadowice, Fundacja „Rozbujajmy towarzystwo”, Fundacja „Moderato”, Stowarzyszenie ART-DO-KA, Ognisko TKKF Leskowiec – Klub szachowy „Wieża”, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Polski Związek Niewidomych – Koło Powiatowe Wadowice, Stowarzyszenie „Kotełkowa drużyna”, Fundacja AGRADO, Klub Szermierzy Szpada Wadowice, Klub Sportowy Aquilla, Stowarzyszenie Cives Conscii, Wadowicki Klub SEIDO Karate, Fundacja Jowisz, Stowarzyszenie Koło Dużych Rodzin 3+, Centrum Edukacyjne EST, Młodzi Demokraci, Małopolskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników, Zespół muzyczny „Bez reszty”, zespół muzyczny „FAUSZ”, SKOK Stefczyka – oddział Wadowice.

Organizatorem IV Pikniku Organizacji Pozarządowych było Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie. Partnerem – Galicjanka Parkowa. Projekt współfinansowany był przez Gminę Wadowice.

 

Wprowadzono: 21 września 2020