„Razem możemy więcej” – II Piknik Organizacji Pozarządowych w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Organizacje Pozarządowe NGO / „Razem możemy więcej” – II Piknik Organizacji Pozarządowych w Wadowicach

Tegoroczna druga edycja święta organizacji pozarządowych z gminy i powiatu wadowickiego organizowanego przez Stowarzyszenie WIO we współpracy z Urzędem Miasta Wadowice i pod patronatem burmistrza Wadowic dr Mateusza Klinowskiego będzie przebiegać pod hasłem: „Razem możemy więcej”.

Na Bulwarach nad Skawą zaprezentują się najaktywniejsze stowarzyszenia, kluby i grupy nieformalne. Formuła Pikniku jest podobna jak w roku ubiegłym. Atrakcje oferowane przez biorące udział w Pikniku organizacje są zupełnie darmowe, gdyż jest to dzień, kiedy to my chcemy coś dać mieszkańcom, którzy w ciągu roku wspierają nasze działania nie tylko finansowo, ale również poprzez udział w organizowanych przez nas wydarzeniach i akcjach.
Po raz pierwszy na swoich stoiskach zaprezentują się takie grupy jak: ART DOKA – artyści i rękodzielnicy z Doliny Karpia, Wichry Beskidy, SEIDO Karate w pokazie karate i samoobrony, walk mieczem oraz bronią inną, samoobrona MDS, pokaz cięcia mieczem (kyoshi Rafał Czapla),

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego czy Młodzieżowa Rada Miejska. Zachęcamy też wszystkich mieszkańców gminy Wadowice do odwiedzenia stoiska informacyjnego Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) i złożenia swojego pomysłu na inwestycje lub wydarzenie, które wg Państwa powinno zostać zrealizowane. To prostsze niż myślicie!

Nie zawiodły też organizacje, które po raz drugi zapraszają Państwa do swoich stoisk. Na tegorocznym Pikniku odwiedzicie m.in.:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Wadoviana” zaprezentuje rękodzieło artystyczne: warsztaty haftu krzyżykowego (Szkolne Koło Wolontariatu ZS nr 2 W Andrychowie), zakup ręcznie szytych pamiątek i maskotek (Pracownia handmade Art Anette z Roczyn), stoisko z książkami dla dzieci pisarki Gabrieli Molesztak (Chocznia). Punkt informacyjny – jak pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych za pośrednictwem LGD ,,Wadoviana”.

Stadnina koni ,,Jowisz”zaprasza na przejażdżki konne. ZHP Hufiec Wadowice zaprasza dzieci do zabawy na dmuchańcach a wszystkich na pokaz ratownictwa medycznego. Stowarzyszenie ,,DAĆ SZANSĘ” organizuje m.in. konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami. Na ich stoisku czekają na odwiedzających przepyszne muffiny!
Stowarzyszenie AGRADO oferuje i zaprasza do Centrum profilaktyki społecznej. Ich stoisko będzie przez cały czas trwania pikniku czekało na wszystkich: dyżur psychologa, wystawy pokonkursowe, hipoterapia, tor dla psów AGILLITY, centrum wolontariatu, przejażdżki konne, łucznictwo, zabawa z psem.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej – stoisko z obrazami i wydawnictwami, warsztaty lakowania kopert, wadowicka Mennica TMZW. Towarzystwo Miłośników Ziemi Tomickiej/ Kajaki na Skawie – konkurs na rozpoznanie ptaków i ryb żyjących nad rzekami, pływanie kajakiem po Skawie.

OT,,Granit”zaskoczyła rozmachem swojego stoiska. Dzięki swoim staraniom pozyskali dofinansowanie ze Starostwa powiatowego na projekt Piknik militarny ,,I Ty zostaniesz terytorialsem”. Zapraszamy w ich imieniu od 15:00 na stoisko Paramilitarne Centrum Dowodzenia, a dzieci  i młodzież do sprawdzenia się  na specjalnie na tę okazję zbudowanym torze przeszkód !

Nowością  podczas II Pikniku Organizacji Pozarządowych w Wadowicach są mowy motywacyjne w formule TED Talks. Organizatorzy zaprosili znane osoby z naszego terenu do krótkich wystąpień. Zobaczymy i usłyszymy:

1) Władysława Frączek – zdobywczyni nagrody Osobowość Roku 2017 w kategorii Biznes, właścicielka Firmy odzieżowej De Marco szyjąca tak gustowne ubrania, że zakłada je nawet Pierwsza Dama Agata Duda! Kreacje zobaczymy w pokazie mody firmy De Marco (modelki – uczennice ZS nr 2 w Andrychowie);
2) Arun Milcarz – podróżnik, pisarz;
3) Krzysztof Petek – podróżnik, pisarz.

Około 16.30 Wichry Beskidu organizują krótki bieg dla dzieci z nagrodami (kategorie: przedszkole, 1-3 SP, 10-12 lat). Wolontariusze będą zbierać wolne datki do puszek na dalszą rehabilitację Adasia Studnickiego i Wiktorii z Wadowic. Na ten szczytny cel ok godziny 17 odbędzie się też  licytacja „kostiumu Pierwszej Damy” przekazanej od firmy De Marco!

Od 19:00 przy dobrej pogodzie zapraszamy do wspólnego biesiadowania i zabawy przy muzyce i dobrze zaopatrzonym bufecie.

Organizator wydarzenia- Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) zachęca wszystkich mieszkańców do wypełnienia karty Questu Wiedzy o NGOs dostępnej w namiocie organizatora i u wolontariuszy. Wypełnione karty wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym głównej nagrody – roweru ufundowanego przez Wadowicką Izbę Gospodarczą.

Do zobaczenia 17.06.2018r. na Bulwarach nad Skawą!

Wprowadzono: 11 czerwca 2018