Razem odbudujemy im ten dom!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Zarządzania Kryzysowego / Razem odbudujemy im ten dom!

Trzy rodziny z Kleczy, Choczni i Babicy, pokrzywdzone podczas marcowej wichury, nie zostaną bez dachu na głową. Dzięki staraniom naszych urzędników wojewoda małopolski Piotr Ćwik przyznał Gminie Wadowice 232 tysiące złotych zasiłku.

Urząd Miejski w Wadowicach informuje, iż trzem rodzinom pokrzywdzonym w wyniku wichury, która wydarzyła się na terenie Gminy Wadowice w nocy z 10 na 11 marca 2019 r., przyznano zasiłki celowe na pokrycie wydatków.

Największą kwotę – 200 tysięcy złotych otrzymała rodzina z Kleczy Dolnej, która pamiętnej marcowej nocy straciła cały dom. Teraz będzie go mogła w całości odbudować.

Pozostałe zasiłki przeznaczone są na prace remontowe – 28 tysięcy złotych dla rodziny z Choczni na remont dachu, a 4 tysiące złotych dla rodziny z Babicy na remont budynku.

Pomoc finansowa została przyznana przez Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika po wcześniejszych pracach w terenie  Komisji Gminnej ds. szacowania  zniszczeń , składającej się z pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach, Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Wprowadzono: 29 lipca 2019