Rekordowa zbiórka WOŚP w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Rekordowa zbiórka WOŚP w Wadowicach

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Wadowicach padł w tym roku rekord ! Wolontariusze z naszego regionu zebrali aż 100 374,40 zł .

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce i poza jej granicami odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wadowicach, z siedziby sztabu Orkiestry w Hufcu Ziemi Wadowickiej ZHP już po godzinie 7:00 z puszkami wyruszyło 120 wolontariuszy.

Wolontariuszy spotkać było można w różnych zakątkach miasta, ale główne wydarzenia w ramach wadowickiego finału odbyły się na Placu Jana Pawła II. Pomimo mrozu wadowiczanie nie zawiedli i licznie pojawiali się na rynku, aby wziąć udział w przygotowanych atrakcjach: licytacjach gadżetów przekazanych dla WOŚP, warsztatach zumby, pokazie ratownictwa medycznego przeprowadzonego przez harcerzy z Hufca Wadowice. Na zgłodniałych czekały pyszne dania przygotowane przez uczestników programu MasterChef: Kaję Kuroń, Pawła Gradowskiego oraz Mateusza Guncla oraz ciasta i słodkości od sponsorów. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – malowania twarzy czy dekorowania pierników, na chętnych czekała też retro ciuchcia.

Sztab wadowickiej Orkiestry dziękuje wszystkim wspierającym Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za okazaną pomoc. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone będą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Źródło zdjęć: WOŚP Wadowice

Wprowadzono: 15 stycznia 2018