Remont kolejnej ważnej drogi wiejskiej na finiszu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Remont kolejnej ważnej drogi wiejskiej na finiszu

Do kompleksowo przebudowanej i oddanej niedawno do użytku ulicy Głównej w Choczni dołącza droga Gorzeń Dolny – Zawadka, gdzie właśnie prowadzone są ostatnie prace remontowe. Obie inwestycje mogły zostać zrealizowane dzięki pozyskanej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, wspierającego budowę i modernizację tysięcy kilometrów dróg lokalnych w całym kraju.

zawadka 1024x768 - Remont kolejnej ważnej drogi wiejskiej na finiszu

 W ramach tegorocznego naboru wniosków do FDS w całej Polsce wsparcie rządowe uzyskało 2 297 zadań, w tym 623 powiatowe i 1 674 gminne. W powiecie wadowickim największa dotacja trafiła do gminy Wadowice, na remont wspomnianych właśnie dwóch ważnych dróg wiejskich.

Kończący się remont 1,5-kilometrowego odcinka od Dworku Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym do skrzyżowania z drogą powiatową przy Szkole Podstawowej im. gen. Waleriana Czumy w Zawadce obejmował roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni i położenie nowego asfaltu, remont odwodnienia i wykonanie poboczy z podbudową.

„Dodatkowo, na prośbę mieszkańców zamontowaliśmy dwa progi zwalniające przed bardzo niebezpiecznym zakrętem, na którym z powodu nadmiernej prędkości często dochodziło do wypadków. Teraz będzie bezpieczniej.” – tłumaczy Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 817 tysięcy złotych, z czego 360 tysięcy złotych wynosiła dotacja FDS.

Tablice 120x80cm WADOWICE poprawa 2 1024x683 - Remont kolejnej ważnej drogi wiejskiej na finiszu

Wprowadzono: 10 grudnia 2020

-