Reprezentanci naszej Gminy na Mistrzostwach Świata w Japonii

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Reprezentanci naszej Gminy na Mistrzostwach Świata w Japonii

Dnia 2.04.2016 roku w Hali Sportowej Gymnasium of National Yoyogi Stadium w Tokio, odbyły się V Mistrzostwa Świata Point i K.O. (Knock-Out), zorganizowane przez Non-Profit Organization (NPO) KARATE-DE POINT & K.O. Rules Association, pod patronatem Ministerstwa Oświaty, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) Japonii. Na zaproszenie Prezydenta Katsuaki Sato, byłego mistrza świata IKO Kyokushinkai z 1975 r., w Tokio wystąpiła trójka naszych reprezentantów i mieszkańców Gminy Wadowice: Damian Krupka (kategoria seniorów open), Katarzyna Kasperek (kategoria seniorek open) i Kacper Kasperek (w kategorii juniorów). Trenerem ekipy był Sensei Jacek Kasperek (4 dan), a jej kierownikiem Sensei Sebastian Wacławski (2 dan). W zawodach wystąpili zawodnicy reprezentujący różne organizacje i style karate z Europy, Azji i Nowej Zelandii. Silne zespoły przywieźli Hiszpanie, Grecy, Łotysze i Duńczycy. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dobrze, ale niestety przegrali w walkach eliminacyjnych z przedstawicielami gospodarzy przez wskazania sędziów. Najbliżej medalu (V miejsce) była Katarzyna Kasperek, której błędnie nie zaliczono ippon po prawidłowym kopnięciu mawashi geri jodan i długiej niezdolności przeciwniczki do dalszej walki.

Nasi reprezentanci już od samego wylotu z Warszawy promowali naszą Gminę rozwieszając flagę Wadowic na każdym lotnisku, począwszy od Doha po powitanie w Tokio. Podczas Mistrzostw Świata zostało zorganizowane stoisko z promującymi Wadowice materiałami, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych zawodników.

Miejmy nadzieję, że przeprowadzona przy okazji Mistrzostw Świata promocja Wadowic przyczyni się do większego zainteresowania naszym miastem i Małopolską. Tymczasem życzymy naszym reprezentantom dalszych sukcesów sportowych.

(tekst i zdjęcia – Małopolski Klub Karate OYAMA)

Wprowadzono: 13 kwietnia 2016