Retro pociąg papieskim szlakiem do Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Retro pociąg papieskim szlakiem do Wadowic

Parowozem po Małopolsce w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”

pociąg_retro2

W niedzielę 1 października 2017 r. miłośników i entuzjastów kolei oraz wszystkich mieszkańców gminy czeka niesamowita atrakcja –  na dworzec kolejowy PKP w Wadowicach około godziny 12.42 przyjedzie lokomotywa parowa Ty2-911 z 1943 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C. Przyjazd retro pociągu do Wadowic odbędzie się w ramach wydarzenia Papieskim Szlakiem do Wadowic, o którym więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

W trakcie przerwy w Wadowicach skład wykona dodatkowy, ogólnodostępny kurs w relacji Wadowice – Andrychów – Wadowice. Bilety na przejazd dostępne będą u obsługi pociągu. Wyjazd do Andrychowa ok. godziny 13.07.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego.

Pełny program, rozkład jazdy i rezerwacja biletów dostępne są na stronie projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Wprowadzono: 25 września 2017