Rolniku – ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dopłaty

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Rolniku – ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dopłaty

Tylko do 15 czerwca można składać wniosek o dopłaty za 2020 rok. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, będzie pracować także w najbliższą sobotę oraz wydłuży czas pracy w poniedziałek.

W całym kraju biura powiatowe ARIMR otwarte będą w sobotę 13 czerwca, od godz. 07.30 do godz. 15.30, a w ostatni dzień składania wniosków – poniedziałek 15 czerwca – od 7:30 do godz. 22.00. Rolnicy będą mogli otrzymać w placówkach ARiMR niezbędne wsparcie techniczne przy wypełnianiu wniosku.

Od 15 marca ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW. Można je składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty.

Do 10 czerwca Agencja zarejestrowała blisko 1,2 mln wniosków, w tym prawie 108 tysięcy w Małopolsce. ARiMR liczy na to, że w ostatnich dniach przyjmie jeszcze wnioski od ok. 9 tysięcy osób.

 

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca 2020 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia (ostateczny termin ich przyjmowania upływa 10 lipca 2020 r.), należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.

Wprowadzono: 3 czerwca 2020