NOWY Rozkład jazdy wadowickiego busa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / NOWY Rozkład jazdy wadowickiego busa

Dodatkowe kursy na wybranych trasach i nowe przystanki w Gorzeniu (linia U1), na Zaskawiu, Rokowie i Babicy (linia U3) to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie gminnej komunikacji autobusowej na 2021 rok. Bez zmian pozostaje natomiast koszt biletu, który wynosi 2 złote. Obowiązuje również 50% zniżka dla dzieci od 4 do 7 lat, uczniów i studentów do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów.

IMG 1644 1024x768 - NOWY Rozkład jazdy wadowickiego busa

 

 

Rozwój sieci połączeń możliwy jest dzięki dotacji w wysokości 554 tysięcy złotych, pozyskanej z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Na Linii U1 Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice pojawią się cztery dodatkowe przystanki:- Gorzeń Dolny Skrzyżowanie, Gorzeń Górny Przy Krzyżu, Gorzeń Dolny Hydrofornia, Gorzeń Dolny Skrzyżowanie 04

Linia U2 Wadowice – Zawadka – Wadowice zyska więcej połączeń i od nowego roku będzie ich 16 (zamiast wcześniejszych 12). Wszystkie dodatkowe kursy będą wykonywane również w soboty.

Największe zmiany czekają Linię U3 Wadowice – Jaroszowice – Roków – Babica – Wadowice, która powiększy się aż o 12 nowych przystanków: na Zaskawiu (Zaskawie, Ulica Wałowa, Zaskawie II), w Rokowie (Roków Skrzyżowanie), Babicy (Babica Wieś, Babica Skrzyżowanie i Babica Cupel) i przy DK52. Na trasie wprowadzone zostaną także dwa dodatkowe kursy.

Na linii U4 Wadowice – Chocznia – Wadowice zostaną wykonane dwa dodatkowe kursy w sobotę.

Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach.

To kolejna dotacja, pozyskana z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W ciągu dwóch lat Gmina Wadowice pozyskała z tego programu już blisko 800 tysięcy złotych.

 

PONIŻEJ PREZENTUJEMY DOKŁADNE ROZKŁADY JAZDY

 

U1 – Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice 

 

U2 – Wadowice – Zawadka- Wadowice

 

U3 Wadowice – Jaroszowice – Roków – Babica – Wadowice

 

U4 – Wadowice – Chocznia – Wadowice

 

Wprowadzono: 1 lipca 2020

Pliki do pobrania:

-