Wadowicki bus z nowym rozkładem jazdy!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Wadowicki bus z nowym rozkładem jazdy!

Wraz z nowym rokiem, uruchomiona została nowa, piąta linia wadowickiego busa! Dzięki dofinansowaniu w wysokości 812 tysięcy złotych z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Gmina Wadowice rozszerza trasę gminnych przewozów autobusowych. Od 1 stycznia wadowicki bus jeździ do Wysokiej i Stanisławia Górnego! Ale to nie jedyne zmiany. Zobaczcie nowe rozkłady jazdy. 

Na linii U1 pojawiły się nowe przystanki przy blokach obok Parku Miejskiego (ul. Karmelicka) oraz przy Carrefourze na ul. Lwowskiej. Na linii U3 o wiele skrócił się czas dojazdu do Jaroszowic, bo wypadły z niej przystanki na Zaskawiu, w Rokowie i Babicy, które pojawiły się z kolei w nowoutworzonej linii U5, z Wysoką i Stanisławiem Górnym. Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach. Dokładne rozkłady jazdy dostępne są poniżej.

– Jeszcze trzy lata temu w gminie Wadowice funkcjonowała jedna nieodpłatna linia w 100% finansowana z naszych podatków bez żadnej dotacji Teraz mamy już 5 linii, na które w ciągu trzech lat pozyskaliśmy łącznie ponad 1,6 mln zł dofinansowania. A to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo – zapowiada burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

IMG 1644 1024x768 - Wadowicki bus z nowym rozkładem jazdy!

 

 

 

PONIŻEJ PREZENTUJEMY DOKŁADNE ROZKŁADY JAZDY

 

U1 – Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice 

 

U2 – Wadowice – Zawadka- Wadowice

 

U3 Wadowice – Jaroszowice  – Wadowice

 

U4 – Wadowice – Chocznia – Wadowice

U5 – Wadowice – Roków – Babica – Stanisław Górny – Wadowice

 

 

Wprowadzono: 17 stycznia 2022

Pliki do pobrania:

-