Rozpoczęliśmy odbiór nowej sali gimnastycznej w Szkole w Jaroszowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Rozpoczęliśmy odbiór nowej sali gimnastycznej w Szkole w Jaroszowicach

Dobiegła końca ogromna inwestycja Gminy Wadowice – budowa sali gimnastycznej wraz z zewnętrzną infrastrukturą w Zespole Szkół w Jaroszowicach. Dziś dokonaliśmy pierwszego odbioru technicznego, w którym uczestniczyli: zastępczyni Burmistrza Ewa Całus, pracownicy Wydziału Infrastruktury i Rozwoju UM, wykonawca, projektanci, inspektorzy oraz kierownik budowy. Już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z sali gimnastycznej oraz zewnętrznego mini boiska sportowego, które jest przystosowane do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Sala Jaroszowice / fot. Urząd Miejski Wadowice

Placówka w Jaroszowicach będzie pierwszą w naszej Gminie, która posiada ściankę wspinaczkową.Sprzęt ten będzie udostępniany także dla mieszkańców. Dodatkowo sala jest wyposażona w nowoczesne nagłośnienie, sprzęt multimedialny i klimatyzację. Ciekawostką technologiczną i nowinką dla rozwiązań szkolnych jest wentylacja wspomagana przez wymiennik gruntowy. Budowa Sali pomyślana została w sposób energooszczędny. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom placówka jest ogrzewana przez dwa kotły gazowe kondensacyjne, w sposób kaskadowy. Alternatywnym źródłem podgrzewania wody jest system solarny i pompa ciepła.

Przy okazji budowy sali gimnastycznej także elewacja budynku szkoły została odnowiona, dzięki czemu cała placówka zyskała piękny wygląd.

Koszt wykonania robót budowlanych wyniósł 3 397 880 zł, a budowa została ukończona już po 15 miesiącach i odbywała się pod czujnym okiem między innymi Dyrektora Szkoły – Pana Mirosława Zadory. Po uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie planowane jest uroczyste otwarcie sali. Dzięki tej inwestycji placówka w Jaroszowicach stanie się bardzo atrakcyjnym i nowoczesnym obiektem szkolnym w Gminie Wadowice.

Wprowadzono: 22 września 2016