Rugby w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Rugby w Wadowicach

Dzięki inicjatywie gminnego Animatora Orlika, który podjął współpracę z Fundacją Orły Sportu i Związkiem Rugby, na wadowickiego Orlika zawita rugby. A dokładniej odmiana Rugby TAG.

Co to takiego Rugby TAG?
To bezkontaktowa odmiana tej gry, świetnie wypracowująca zwinność, którą można potraktować jako swoją pasję lub uzupełnienie treningów z innych dyscyplin. Jak wygląda gra i jaka to fajna zabawa można zobaczyć TUTAJ, a wyjaśnienie zasad gry znajdziecie Państwo TUTAJ.

Obecnie trwa nabór na grupę młodszą, składającą się z roczników 2006-2008. Drużyna ta powalczy w eliminacjach wojewódzkich o awans do Finału Ogólnopolskiego, a tam o możliwość udziału w obozie wakacyjnym organizowanym przez Polski Związek Rugby. Treningi odbywać się będą w każdy piątek od 15:30-17:00.

Poszukiwani są również chętni do grupy starszej, składającej się z roczników 2000-2005, dla których treningi mogą być głównie alternatywą do już uprawianych sportów, ale kierowane są też do tych, którzy nie uprawiają żadnej dyscypliny. Treningi tej grupy odbywać się będą w soboty od 12:30-14:00.

Głównym celem utworzenia tych grup jest uzupełnienia dla innych dyscyplin, gdyż rugby mocno wpływa na zwiększenie zwinności i szybkości osób trenujących.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: sport@wadowice.pl lub poprzez sms na numer: 691 859 403, w wiadomości prosimy wpisać imię i nazwisko, rocznik i hasło „Rugby”. W momencie uzbierania się odpowiedniej ilości chętnych, zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne dla zawodników i rodziców.

Zapraszamy!

Wprowadzono: 9 kwietnia 2018