Ruszyła czwarta linia autobusowa w Wadowicach. Zobacz rozkład jazdy!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Ruszyła czwarta linia autobusowa w Wadowicach. Zobacz rozkład jazdy!

Ponad 73 tysiące złotych pozyskała Gmina Wadowice z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki tej dotacji, z początkiem lipca ruszyła czwarta linia autobusowa w Gminie Wadowice. Zapoznajcie się z rozkładem jazdy. 

 

Tak jak obiecywaliśmy, od uruchomiliśmy czwartą linię naszej komunikacji o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki kolejnej dotacji pozyskanej z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych rozszerzamy nasze kursy o kolejne przystanki, m.in. z centrum miasta na górną Skarpę i pod Krytą Pływalnię Delfin. Długość tej linii to blisko 15 kilometrów – podkreśla burmistrz Wadowic. – Nasze busy docierają obecnie do trzech wiosek sąsiadujących z Wadowicami miejscowości: Jaroszowic, Zawadki i Choczni, ale sukcesywnie, w ramach pozyskiwanych środków finansowych chcemy rozszerzać komunikację o kolejne sołectwa. Już w przyszłym roku, po zakończeniu inwestycji na Wenecji, planujemy rozwinąć linię U3 Wadowice-Jaroszowice o dodatkowy przystanek na Zaskawiu – zapowiada Bartosz Kaliński. 

Obecnie busy jeżdżą na następujących liniach:

U1 – Wadowice – Zawadka – Chocznia – Wadowice (od 16 stycznia br.) 


U2 – Wadowice – Zawadka- Wadowice (od 16 stycznia br.) 

U3 Wadowice – Jaroszowice – Wadowice (od 16 stycznia br.)


U4 – Wadowice – Chocznia – Wadowice (od 1 lipca br.)

 

Wszystkie busy rozpoczynają swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach. Cena biletów to 2 zł. Gmina ustaliła też 50 procent zniżki dla dzieci od 4 do 7 lat, dla uczniów i studentów do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów.

Gmina Wadowice na obsługę tych czterech linii pozyskała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych już łącznie blisko 150 tysięcy złotych.

Wprowadzono: 1 lipca 2020