Rusza nabór do programu Małopolska Niania

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Rusza nabór do programu Małopolska Niania

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski serdecznie zaprasza Rodziców dzieci do lat 3, zamieszkujących na terenie Gminy Wadowice do składania wniosków w ramach Gminnego Programu Małopolska Niania. Program polega na wsparciu młodych rodziców w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym poprzez udzielenie pomocy finansowej przeznaczonej na zatrudnienie opiekunki.

Program jest realizowany na podstawie Uchwały Nr XLI/312/2017 Rady Miejskiej  w Wadowicach z dnia 20 września 2017r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Małopolska Niania oraz Uchwały nr 591/17 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia  13 kwietnia 2017 roku w sprawie ogłoszenia naboru i przyjęcia zasad realizacji pilotażowego projektu „Małopolska Niania”.

Świadczenie przysługuje rodzicom  mieszkającym na terenie Gminy Wadowice, aktywnym zawodowo. Wysokość świadczenia wynosi 1500 zł miesięcznie, z czego 1000 zł pochodzi ze środków pomocy finansowej otrzymanej z budżetu Województwa Małopolskiego, a 500 zł ze środków własnych Gminy Wadowice.

Wniosek wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (do ściągnięcia z załączników) należy wydrukować, wypełnić i złożyć  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 października  2017 roku o godz. 15.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Wadowicach ul. E. i K. Wojtyłów 4. Rozpatrzenie i wybór wniosków przez Komisję Konkursową nastąpi w terminie do  30 października 2017 roku. Ogłoszenie o wyborze wniosków ukaże się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi kryteriami wyboru beneficjentów programu – w załączniku „ogłoszenie o naborze”.  Dodatkowych informacji udziela Karolina Buchholz – Martyniak, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach – tel (33) 82343 39 w.121.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 19 października 2017