Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej! Zobacz tymczasową organizację ruchu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej! Zobacz tymczasową organizację ruchu

Zakres prac jest ogromny, więc nie ma na co czekać. Rozpoczynamy przebudowę ulicy Lwowskiej w Wadowicach! W związku z tym od poniedziałkowego poranku zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Sprawdźcie objazdy. Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zakres prac został podzielony na dwie części.

Gmina Wadowice informuje, iż w związku z rozpoczęciem robót budowlanych związanych z przebudową ul. Lwowskiej w Wadowicach od dnia 17 lutego 2020 r. od godz. 7.00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W tym czasie są możliwe dalsze zmiany organizacji ruchu, o których będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej. Za wszystkie utrudnienia i niedogodności w ruchu przepraszamy.

– Przez ostatnie tygodnie godzinami debatowaliśmy z wykonawcami wszystkich tegorocznych inwestycji w mieście, aby wspólnie wypracować najlepszy wariant objazdów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – – wyjaśnia Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. – Dlatego, nie rozkopiemy od razu całej ulicy Lwowskiej. Inwestycja zostanie podzielona na dwie części. W tym roku wykonamy odcinek od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów. Tymczasowa organizacja ruchu też została wprowadzona z myślą o kierowcach. Korzystać z objazdów będziemy jedynie, jadąc w kierunku rynku. Dozwolony będzie natomiast ruch w kierunku ronda przy BP, gdzie natężenie jest o wiele większe – tłumaczy włodarz Papieskiego Miasta.

Trasy objazdów oraz sposób poruszania się po ul. Lwowskiej przedstawione są poniżej.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku.

– Ulica Lwowska zyska nowy blask, ale nadal pozostanie drogą, nie będzie deptakiem. Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymienimy konstrukcję drogi i nawierzchni, a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudujemy nowe rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudujemy sieć oświetleniową, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED – wymienia Bartosz Kaliński.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Koszt tych prac to dokładnie 14 086 037,18 mln zł, z czego aż prawie 6,2 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja  FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce.

Wprowadzono: 18 lutego 2020