W poniedziałek rusza przebudowa ul. Sienkiewicza. Zmiana organizacji ruchu! [AKTUALIZACJA]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / W poniedziałek rusza przebudowa ul. Sienkiewicza. Zmiana organizacji ruchu! [AKTUALIZACJA]

Zamknięcie fragmentu ulicy Sienkiewicza i przylegającego do niej placu przy „Starej Rzeźni” oraz uruchomienie dwukierunkowej jazdy na odcinku ulicy Krakowskiej – to najważniejsza zmiana organizacji ruchu, która nastąpi w Wadowicach. Wszystko w związku z rozpoczynającą się przebudową ulicy Sienkiewicza. 

Rusza przebudowa ulicy Sienkiewicza. Podobnie jak w przypadku ulicy Lwowskiej, także w tym przypadku inwestycja została podzielona na kilka etapów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Pierwszy etap obejmuje przebudowę północnego odcinka ulicy, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Teatralną oraz Sikorskiego. W poniedziałek (23.03) fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodów. Już od poniedziałku (16.03) zamknięty jest znajdujący się w tym miejscu plac przy „starej rzeźni”, na którym niebawem rozpocznie się budowa wielkiego parkingu na ponad 100 stanowisk. 

W zamian uruchomiony zostaje ruch dwukierunkowy na dolnym odcinku ulicy Krakowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z placem obrońców Westerplatte oraz ulicą Teatralną! Aby wydzielić dwa pasy ruchu, w tym miejscu obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania. 

W ramach prac oprócz modernizacji nawierzchni i chodników, przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z przepompownią wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Przebudowa pierwszego odcinka ma potrwać kilka tygodni.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag, która zgodnie z umową ma ją zrealizować do 30 listopada 2020 roku. Inwestycja ta jest realizowana wspólnie z Powiatem Wadowickim oraz z Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

– Na tę inwestycję udało się pozyskać aż 6,7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Wadowice do samej przebudowy ulicy dołoży nieco ponad 2,3 mln zł, podobną kwotę dołoży Powiat Wadowicki. Przebudujemy całą jezdnię o długości 650 metrów i wszystkie skrzyżowania. Po obu stronach drogi powstaną nowe chodniki, a naprzeciwko Szkoły Podstawowej Nr 2 – nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż całej ulicy odnowione zostaną parkingi, łącznie ponad 80 miejsc, z których część dostosowana będzie dla osób niepełnosprawnych. Co więcej przy okazji przebudowy ulicy wymienimy znajdującą się pod nią magistralę wodociągową oraz sanitarną. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,6 mln zł, z czego ok. 1,5 mln zł to dokapitalizowanie WPWiK przez Gminę, a reszta pochodzi już z budżetu tej spółki – wymienia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. 

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 11 mln zł.

PROJEKT TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU 

 

 

 

Wprowadzono: 16 marca 2020