Ruszają trzy nowe linie autobusowe

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Ruszają trzy nowe linie autobusowe

Od 16 stycznia Gmina Wadowice uruchamia dotowane trzy nowe linie autobusowe. Na ten cel Wadowice otrzymały również dofinansowanie z rządowego programu – Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jaki będzie dokładny rozkład jazdy i ceny biletów?

annie spratt tG822f1XzT4 unsplash 1024x681 - Ruszają trzy nowe linie autobusowe

To ważna informacja dla mieszkańców. Dokładnie od 16 stycznia 2020 roku przewozy o charakterze użyteczności publicznej w Gminie Wadowice będą się odbywały na trzech liniach:

Wadowice – Zawadka – Chocznia – Wadowice

Wadowice – Jaroszowice – Wadowice

Wadowice – Zawadka- Wadowice.

 

Busy operatora wybranego przez Gminę do przewozu na tych trasach będą odjeżdżały z dworca autobusowego (godziny odjazdów w załączniku), ale co ważne będą zatrzymywały się również na przystanku przy Placu Kościuszki. W najbliższych dniach na poszczególnych przystankach pojawią się szczegółowe rozkłady jazdy.

 

Wyszliśmy mieszkańcom naprzeciw. Postanowiliśmy uruchomić nie jedną, a trzy linie autobusowe. Dzięki temu mogliśmy się starać o dofinansowanie z programu rządowego, a przede wszystkim na podstawie przeprowadzonych analiz uzupełniliśmy te trasy, na których był deficyt kursów  – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

 

Gmina Wadowice na obsługę tych trzech linii wyda ok. 300 tys. zł,a dodatkowe  75 tys. zł otrzymała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

 

A ile będzie kosztował przejazd samych pasażerów? Cena jednego biletu na każdej z tych trzech tras to 2 zł, a cena biletu miesięcznego w obrębie jednej linii to 80 zł.

 

Oczywiście przy zakupie biletu obowiązywać będą wszystkie ulgi ustawowe.  Natomiast 50% zniżki Gmina Wadowice ustaliła dla: dzieci od 4 do 7 lat na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna, dla uczniów i studentów do 26 roku życia posiadających ważną legitymację oraz dla emerytów i rencistów ze stosowną legitymacją wydaną przez właściwy organ emerytalno-rentowy.

 

Co ważne bus, który do tej pory jeździł na trasie Wadowice – Zawadka – Wadowice do 15 stycznia 2020 roku będzie jeździł na starych zasadach.

Ceny-Biletow

Wadowice-Zawadka-Wadowice-.

Wadowice-Jaroszowice-Wadowice

Wadowice-Zawadka-Chocznia-Wadowice

Wprowadzono: 2 stycznia 2020

-